• چهارشنبه ۶ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۹:۱۶
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9610-1292-5
  • خبرنگار : 68003
  • منبع خبر : گزارش

فرشادان:

عدالت در تخصیص اعتبارات رعایت شود

نماینده مردم شهرستان های دیواندره،کامیاران و سنندج با تاکید بر اینکه باید عدالت در تخصیص ها رعایت شود، گفت: این عدالت نیست که 500 متر مکعب از آب های کردستان به سایر استان ها اختصاص یابد و خود با مشکل مواجه باشد.
به گزارش ایسنا منطقه کردستان، سید مهدی فرشادان در کارگروه اشتغال استان که امروز، ششم دی ماه در سالن دولت استانداری کردستان با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد، اظهار کرد: وضعیت بیکاری در استان مطلوب نیست.
وی با اشاره به اینکه درآمد سرانه استان کردستان نصف میانگین درآمد کشوری است، افزود: استان کردستان از نظر نرخ بیکاری زنان رتبه اول کشور را دارد و در کل 69.4 درصد زنان بیکار هستند و این زیبنده استان فرهنگی کردستان نیست.
نماینده مردم کردستان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: براساس آمارهای رسمی، کردستان در زمینه بیکاری فارغ التحصیلان دانشگاهی به ویژه رشته های کامپیوتری با 29.4 درصد رتبه دوم کشوری را دارد.
وی با اشاره به طرح موثر تکاپو در بخش اشتغال عنوان کرد: برای اثرگذاری هرچه بیشتر این طرح باید بسترهای لازم آن در  استان کردستان فراهم شود.
فرشادان با اعلام اینکه آمارهای بیکاری در استان نگران کننده است، اعلام کرد: با بهره گیری از پتانسیل های استان می توانیم اقدامات خوب و تاثیرگذاری را در بخش اشتغال کردستان داشته باشیم.
وی خطاب به وزیر کار بیان کرد: در جلسه اشتغال فراگیر گفتید در صورتی که استان موفق به جذب 642 میلیارد تومان تسهیلات شود تا رقم هزار میلیارد تومان این اعتبار را افزایش خواهید داد.
نماینده مردم شهرستان های دیواندره،کامیاران و سنندج مردم استان را مردمانی نجیب و صادق عنوان کرد و افزود: با وجود آمار بسیار بالای بیکاری در استان در زمینه جرم و سرقت جزو استان های پاک کشور هستیم و این امر نشان از نجابت و صداقت مردم استان دارد.
وی اذعان کرد: با وجود 33 سد در استان، ذخیره سازی  شش میلیارد متر مکعب آب پشت سدهای استان و دو برابری میانگین کشوری در نزولات آسمانی فقط 10 درصد از اراضی کشاورزی استان آبی است.
وی با اعلام اینکه کردستان حوزه آبریز چند استان کشور است، ادامه داد: میانگین اراضی آبی در کشور 47 درصد است که ما از مسئولان کشور این درخواست را داریم که برای رسیدن استان به میانگین کشوری در این بخش با وجود پتانسیل های موجود ما را کمک کنند.
وی با تاکید بر اینکه باید عدالت در تخصیص ها رعایت شود، بیان کرد: این عدالت نیست که 500 متر مکعب از آب های کردستان به سایر استان ها اختصاص یابد و خود با مشکل مواجه باشد.
وی خاطرنشان کرد: باید از شرط و شروط های بانک ها و اعمال سلیقه در پرداخت تسهیلات در استان کاسته شود تا بتوان زمینه اشتغالزایی بیشتر را در استان فراهم کرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: