• چهارشنبه ۶ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۷:۱۴
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9610-1192-5
  • خبرنگار : 68002
  • منبع خبر : گزارش

نماینده سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی:

بسته شدن مرزهای کردستان خلاف وعده‌های مسئولان برای توسعه‌ استان است

نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی ضمن ابراز نارضایتی از بسته شدن مرزهای استان کردستان گفت: یکی از مشکلات اساسی ما این است که حرف و عمل مسئولان یکی نیست و علی رغم اینکه مسئولان در سخنان خود حمایت همه جانبه از کردستان را اعلام می کنند اما در عمل عکس این سخنان را شاهد هستیم.
به‌ گزارش ایسنا منطقه کردستان، سید احسن علوی امروز چهارشنبه ۶ دی ماه در جلسه کارگروه اشتغال استان کردستان که با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد، اظهار کرد: از سال ۸۴تا ۹۵، هشت میلیون نفر به افراد سن جویای کار اضافه شده است که از این تعداد یک میلیون و ۴۵ هزار نفر فعال شده و ما بقیه غیر فعال هستند.
وی افزود: در حال حاضر نرخ مشارکت در روستاها پایین آمده و در شهرها بالارفته است، که این آمار نسبت به معیار های جهانی نگران کننده است.
علوی با بیان اینکه ما نتوانسته ایم نیازهای اولیه خانواده ها را تامین کنیم عنوان کرد: در حال حاضر نسبت افراد غیر فعال و بی کار نسبت به جمعیت ۵۰ درصد است و این مهم موجب افزایش نابسامانی اجتماعی و جرم و جنایت در جامعه شده‌ است.
وی بر لزوم توزیع ثروت در کشور تاکید و عنوان کرد: عوامل ذکر شده موجب ایجاد شکاف توسعه ای، نابرابری و توزیع نامتعادل بین استان های کشور شده است.
نماینده مردم کردستان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به‌ اینکه کمیت و کیفیت در کشور نابرابر است، افزود: نباید کیفیت را فدای کمیت کنیم و باید برای افراد تحصیلکرده شغل متناسب با شخصیت آنها را ایجاد کنیم.
وی عنوان کرد: متاسفانه در حال حاضر به اندازه کافی مسکن، زیرساخت ها و طرح جامع راهبردی در کشور نداریم و با این شرایط دنبال پول می گردیم، در حالیکه باید به دنبال اقدامات اساسی و راهکارهای موثر از جمله آموزش, بیمه و ... باشیم تا بتوانیم اشتغال هایی پایدار ایجاد کنیم.
علوی ضمن ابراز نارضایتی از بسته شدن مرزهای استان کردستان افزود: یکی از مشکلات اساسی ما این است که حرف و عمل مسئولان یکی نیست و علی رغم اینکه مسئولان در سخنان خود حمایت همه جانبه از کردستان را اعلام می کنند اما در عمل عکس این سخنان را شاهد هستیم.
وی بیان کرد:همه ما در کشور مقصر هستیم چرا که بدون هیچ ساز و کار مشخصی عمل میکنم و همین امر ما را با مشکل مواجه کرده است.
نماینده مردم کردستان در مجلس شورای اسلامی از وزیر کار درخواست کرد که کردستان را با نگاه ویژه تری ببینند چرا که اگر بخواهیم از رشد پدیده هایی همچون داعش در منطقه جلوگیری کنیم، تنها راهکار اشتغال زایی برای جوانان است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: