• چهارشنبه ۶ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۲
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9610-1092-5
  • خبرنگار : 68002
  • منبع خبر : گزارش

درخواست نماینده مردم کردستان از وزیر کار:

زمینه اشتغال جوانان بومی کردستان در شرکت‌های شستا فراهم شود

نماینده مردم کردستان در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به عدم تحقق وعده‌های ریاست جمهوری در استان کردستان پیشنهاد میکنم برای جلب رضایت مردم استان زمینه اشتغال و به کار گیری سه نفر از جوانان بومی و اهل سنت استان را در هریک از شرکت‌های شستا فراهم کنید، چرا که با این کار زمینه اشتغال ۳۰۰ نفر از جوانان کردستان فراهم می‌شود.
به گزارش ایسنا منطقه کردستان محمد علی مرادی امروز چهارشنبه ۶ دی ماه در جلسه  کارگرو اشتغال که با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار  شد اظهار کرد: عبادت توام با گرسنگی مقبول نیست و دعوت جوانان بیکار به عبادت هم مقدور نیست.
وی به نرخ بالای بیکاری در کردستان  اشاره  کرد و افزود: متاسفانه آمار بیکاری در کردستان نسبت به سایر استانها بسیار زیاد است و جوانان این دیار از بیکاری رنج میبرند.
نماینده مردم کردستان در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: زمانی که کشور درگیر انقلاب  بود و کارهای عمرانی در استان های دیگر انجام می گرفت،کردستان مدافع مرزهای کشور بود.
وی میزان صنعت و تولید کنونی استان کردستان را ناچیز اعلام کرد و گفت: متاسفانه  صنایع  کردستان در حال نابودی است و ما نه تنها تولید اشتغال را نتوانسته ایم حفظ کنیم، بلکه افراد شاغل نیز کار خود را از دست میدهند.
مرادی، به نحوه به کارگیری نیرو در کارخانه لاستیک بارز استان اشاره کرد و افزود: مقرر شده بود که ۹۰۰ نفر کارگر در این کارخانه شروع به کارکنند، اما تعداد کارگران این کارخانه در حال حاضر کمتر از ۷۰۰ نفر است و ما خواستار شفاف سازی در این زمینه و اصلاح سیستم این کارخانه هستیم.
وی تصریح کرد: شرط و شروط بانکها واحدهای تولیدی را به ورطه نابودی کشانده است و وعده های سرمایه در گردش و بند و تبصره های پیچیده چرخه واحدهای تولیدی را کند کرده است.
نماینده مردم کردستان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: با توجه به عدم تحقق وعده‌های ریاست جمهوری در استان کردستان پیشنهاد میکنم برای جلب رضایت مردم استان زمینه اشتغال و به کار گیری سه نفر از جوانان بومی و اهل سنت استان را در هریک از شرکت‌های شستا فراهم کنید، چرا که با این کار زمینه اشتغال ۳۰۰ نفر از جوانان کردستان فراهم می‌شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: