• چهارشنبه ۶ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-2090-5
  • خبرنگار : 68003
  • منبع خبر : گزارش

آموزش بازار محور و کاربردی فراگیران از رسالت‌های اصلی جهاددانشگاهی است

رئیس جهاددانشگاهی کردستان آموزش بازار محور، کاربردی و افزایش مهارت فراگیران یکی از رسالت‌های اصلی جهاددانشگاهی است که هدف ما در این بخش آموزش یک مهارت به فراگیران و ورود به بازار کار است.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، چیا سهراب نژاد، رئیس جهاددانشگاهی کردستان در نشست امضای تفاهم‌نامه با اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سنندج امروز، ششم دی ماه با اشاره به رسالت‌های جهاددانشگاهی در استان کردستان اظهار کرد: جهاددانشگاهی یک مجموعه علمی و فرهنگی است که در بخش‌های آموزش، فرهنگی، پژوهشی و علمی – کاربردی در استان خدمات و اقدامات خود را ارائه می‌دهد.

وی با اعلام اینکه معاونت آموزشی جهاددانشگاهی به عنوان یک واحد آموزشی فعال در استان فعالیت می‌کند، افزود: واحد آموزش جهاددانشگاهی در برگزاری دوره‌های مختلف کوتاه مدت و دوره‌های بازار محور  از نظر جامعه آماری جزء بزرگترین مجموعه‌های آموزشی استان کردستان است.

سهراب‌نژاد با اشاره به فعالیت مراکز جهاددانشگاهی در شهرستان‌های مختلف استان عنوان کرد: در این راستا تا کنون دوره‌های آموزشی مختلف جهاددانشگاهی ویژه کارکنان ادارات را برگزار کرده و بیشتر ادارات سطح استان طرف قرارداد جهاددانشگاهی هستند.

وی اعلام کرد: آموزش بازار محور، کاربردی و افزایش مهارت فراگیران یکی از رسالت‌های اصلی جهاددانشگاهی است که هدف ما در این بخش آموزش یک مهارت به فراگیران و ورود به بازار کار است.

رئیس جهاددانشگاهی کردستان بیان کرد: از نظر فضای فیزیکی مرکز آموزش علمی - کاربردی با زیربنای هزار و 300 متر مربع و مراکز آموزشی جهاددانشگاهی در شهرستان‌های مختلف استان نیز از فضای مناسب برای آموزش برخوردار هستند که می تواند به اتاق بازرگانی در این بخش خدمات ارائه دهد.

وی ادامه داد: جهاددانشگاهی به واسطه فعالیت‌های مستمر در عرصه آموزش با اساتید و متخصصان دانشگاهی ارتباط و تعامل خوبی دارد که در این بخش می‌توانیم از نظر نیروی متخصص، دوره های آموزش اتاق بازرگانی را حمایت کنیم.

سهراب‌نژاد افزود: واحد پژوهش جهاددانشگاهی یک واحد صرف پژوهش نیست بلکه پژوهش‌های منجر به تولید و تجاری‌سازی مورد حمایت واحد پژوهش این نهاد انقلابی قرار می‌گیرد.

وی به پژوهشگاه‌های جهاددانشگاهی در کشور اشاره و اعلام کرد: پژوهشگاه رویان، این سینا، درمان  ناباروری، درمان سرطان و ... از پژوهشگاه‌های فعال جهاددانشگاهی در کشور است که امیدواریم در آینده بتوانیم در این بخش‌ها نیز در استان خدمات ارائه دهیم.

رئیس جهاددانشگاهی کردستان به واحد اشتغال و تجاری‌سازی این نهاد اشاره کرد و افزود: پژوهش‌های منجر به تولید محصول مورد حمایت جهادانشگاهی  است که این امر در قالب واحد تجاری‌سازی و اشتغال جهاددانشگاهی صورت می‌گیرد.

وی بیان کرد: یکی از کارهای بزرگ واحد تجاری‌سازی و استغال جهاددانشگاهی بحث مشاغل خانگی است که سهمیه استان کردستان در این طرح دو هزار و 600 نفر است.

سهراب‌نژاد با اشاره به فاز اول این طرح مبنی بر شناسایی ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های استان اشاره کرد و افزود: 340 رشته در سامانه مشاغل خانگی کشور به ثبت رسیده است که در فاز اول ما باید رشته‌های مورد نیاز استان را از آن‌ها استخراج کنیم.

وی در ادامه گفت: آموزش و توانمندسازی و اتصال به بازار از فازهای بعدی این طرح است که جهاددانشگاهی با برگزاری دوره‌های آموزشی مختلف اقدام به توانمندسازی علاقمندان می‌کند.

رئیس جهاددانشگاهی کردستان خاطرنشان کرد: در بخش اتصال به بازار نیز سعی داریم تا تولیدات و خدمات ارائه شده بخش مشاغل خانگی را به بازار ارئه دهیم.

وی به واحد فرهنگی جهاددانشگاهی اشاره کرد و افزود: این واحد دارای  11 زیرمجموعه شامل خبرگزاری های ایسنا و ایکنا، مرکز افکار سنجی ایسپا، انتشارات و ... است که می تواند در بخش های مختلف یاریگر اتاق بازرگانی باشد.

سهراب‌نژاد در پایان یادآور شد: امیدواریم با اجرایی کردن این تفاهم‌نامه بتوانیم هم در توسعه استان و هم در اشتغالزایی جوانان استان کار مؤثری را انجام داده باشیم.

یادآور می‌شود؛ در پایان این نشست تفاهم نامه به امضای روسای جهاددانشگاهی کردستان و اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سنندج رسید.  


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: