• چهارشنبه ۶ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-1291-5
  • خبرنگار : 68003
  • منبع خبر : گزارش

جهاددانشگاهی نهادی اثر گذار در توسعه کاربردی اشتغال استان است

رییس اتاق بازگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سنندج با اشاره به استعداد و پتانسیل های جهاددانشگاهی در بخش های آموزش و اشتغال گفت: جهاددانشگاهی می تواند نهادی اثر گذار در توسعه کاربردی اشتغال استان باشد.

به گزارش ایسنا منطقه کردستان، سید کمال حسینی، در نشست انعقاد تفاهم نامه جهاددانشگاهی استان و اتاق که امروز، ششم دی ماه در سنندج منعقد شد، اظهار کرد: اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی از قدیمی ترین تشکل های کشور است که در راستای قانون ایجاد شده و ارتباط و تعامل خوبی با دولت مجلس داشته است.

وی افزود: با توجه به شرایط حاکم بر کشور، اکنون این نتیجه حاصل شده که تنها راه برون رفت از مشکلات اقتصادی ورود مردم به عرصه های اقتصادی کشور است.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی سنندج با اشاره به اینکه دولت امروز بیش از گذشته به بخش خصوصی اهمیت می دهد، عنوان کرد: در این راستا بخش خصوصی به شناسایی راهکارهایی برای بهبود وضعیت کسب و کار و موانع موجود در این راه اقدام کرده است.

وی بیان کرد: یکی از عوامل موثر در کمک به برون رفت از مسایل اقتصادی بهره گیری از مراکز علمی – پژوهشی، دانشگاهی و مراکزی که از نظر فکری ما را یاری می دهد،است.

وی عنوان کرد: اتاق در این راستا به مذاکره با دانشگاه کردستان و جهاددانشگاهی استان اقدام کرده است تا بتوانیم از پتانسیل های این نهادهای علمی استفاده کنیم.

حسینی با اشاره به پتانسیل های استان کردستان عنوان کرد: کردستان در زمینه بخش های انسانی،آب و خاک، گردشگری و ... دارای استعدادهای خاصی است که می توانیم در راستای توسعه اقتصادی استان از آن بهره برداری کنیم.

رییس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی سنندج خاطرنشان کرد: از اساسی‌ترین بخش های توسعه اشتغال جامعه آموزش کاربردی است چراکه با آموزش مردم می توانند در رشته ای که به آن علاقه دارند، کار کنند.

وی در پایان یادآور شد: امیدواریم بتوانیم این تفاهم نامه و تعاملات را با همکاری این مراکز علمی نهادینه کنیم و با همکاری جهاددانشگاهی به مردم خدمات کاربردی خوبی ارائه دهیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: