• چهارشنبه ۶ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۶
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 9610-297-5
  • خبرنگار : 68002
  • منبع خبر : گزارش

پيام فرماندار سقز به مناسبت روز ملی ايمنی در برابر زلزله و کاهش اثرات بلايای طبيعي

معاون استاندار و فرماندار شهرستان سقز به مناسبت 5 دی، روزملي ايمنی در برابر زلزله و کاهش اثرات بلايای طبيعی پیامی صادر کرد.

به گزارش ایسنا منطقه کردستان متن کامل این پیام بدین شرح است :

نامگذاري پنجم دی ماه، سالروز زلزله دلخراش بم که در تقویم ایران اسلامی به نام روزملي ايمني در برابر زلزله و بلاياي طبيعي نامگذاری شده است از جهات مختلف دارای اهمیت است .

امسال در حالی این روز را گرامی می داریم که مردمان کشورمان در استان های غرب و جنوب کشور به ویژه کرمانشاه شاهد وقوع زلزله و از دست دادن و زخمی شدن مردم عزیز این خطه از سرزمین پهناور ایران بودند .

لذا شعار امسال با تدبیر "کاهش تعداد افراد تحت تاثیر حوادث تا سال 1409" نامگذاری شد تا ضرورت توجه مردم و مسئولان به روز ملي ايمني در برابر زلزله و بلاياي طبيعي تبیین شود .

آحاد مردم عزیز به خوبی می دانند که وقوع زلزله امری غیر قابل پیش بینی و کف بحران است که هر لحظه احتمال دارد به وقوع بپیوندد و باعث از دست رفتن سرمايه هاي مادی و غیرمادی گردد .

لذا باید با نگاه و رویکرد  اقدامات پيشگيرانه و کاهش اثرات نامطلوب حوادث هوشیار باشیم زیرا خسارت زلزله اخیر کرمانشاه نشان داد که باید مهندسان و طراحان و ناظران، مالکان ساختمان ها را به ساختن ساختمان های سبک، ارزان و مقاوم ترغیب نمایند .

همچنین در کشور و به ویژه شهرستان سقز برای رسیدن به یک ساختمان ایده آل و مقاوم، به سرمایه گذاری در صنعت ساختمان نیاز داریم و می طلبد دستگاه های متولی به امر پژوهش و تحقیق در حوزه صنعت ساختمان و انبوه سازان و مالکان هم بایستی همگام با مهندسان متعهد به ایمنی لازم در ساخت ساختمان ها توجه ویژه داشته باشند .

از روستائیان عزیز هم انتظار می رود تا ضمن تخریب بافت های فرسوده نسبت به بازسازی خانه های خود با همکاری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و دهیاری ها برای ایمنی در برابر زلزله و کاهش آسیب های ناشی آن اقدام لازم به عمل آورند .

امیدوارم که در ایران اسلامی و به ویژه در شهرستان سقز شاهد کاهش وقوع رویدادها و بلایای طبیعی و  پیشگیری قبل از وقوع بحران باشیم .

بدون شک نقش شورا وشهرداری و نظام مهندسی ساختمان در توجه به ساخت و سازهای مهندسی و مقاوم در سطح شهرها نیز مورد انتظار است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: