• سه شنبه ۵ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۲۳:۳۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-1890-5
  • خبرنگار : 68018
  • منبع خبر : گزارش

پرسش و پاسخ اعضای شورای شهر از شهردار سنندج

 جلسه پرسش و پاسخ شورای اسلامی شهر سنندج با شهردار شامگاه روز سه شنبه 5 دی ماه در خصوص مشکلات و بررسی شهر در سالن اجتماعات شورای شهر برگزار شد.

به گزارش ایسنا منطقه کردستان، جلسه امروز 5 دی ماه شورای اسلامی شهر با حضور شهردار سنندج در خصوص مشکلات و ‍پیگیری مصوبات گذشته با حضور خبرنگاران در سالن اجتماعات شورای شهر سنندج برگزار شد.

در این جلسه فرزاد زارعی عضو شورای شهر سنندج خطاب به شهردار عنوان کرد: امروزه متاسفانه حق شهروندی در شهر رعایت نمی شود و رفت و آمد همشهریان به دلیل سد معبرهایی که توسط دست فروش ها ایجاد شده مختل شده است.

این عضو شورای شهر با بیان این مهم که نیروهای سد معبر در شهر باید بیشتر فعالیت کنند، ذکر کرد: اگر تعداد دست فروشان در سطح شهر زیاد شوند مردم مجبور هستند در خیابان ها عبور کنند و این مهم باعث ترافیک می شود و به گونه ای با این حرکت ننگ فرهنگی در شهر به وجود می آید.

زارعی در ادامه گفت: شهرداری سنندج بالغ بر 2 هزار و 400نفر نیروی انسانی دارد ولی متاسفانه شاهد آن هستیم که شهرداری از نیروهای بازنشسته ارگانهای دیگر استفاده می کند که این مهم خلاف قانون است و شهرداری باید جوابگو باشد.

وی ضمن اشاره به اینکه شهرداری در خصوص حقوق نیروهای خود باید برنامه منظم داشته باشد، افزود: ساخت ‍پارکینگ در شهر یک ضرورت است و شهرداری برای اینکه مردم در آرامش و راحتی باشند برای انجام این امر مهم و ضروری اقدام کنند.

عضور شورای شهر سنندج در ‍پایان یادآور شد: ساخت و سازهای غیر قانونی در شهر بیداد می کند و این مهم در فصل بهار دوچندان می شود و می طلبد شهرداری در این زمینه فعالیت بیشتری بکند.

علی پژگول نیز یکی دیگر از اعضای شورای شهر سنندج با اشاره به مشکل بدهی های شهرداری در خصوص تیم بسکتبال بانوان، بیان کرد: متاسفانه حال و روز ورزش بسکتبال بانوان این روزها خوب نیست و این تیم از جیب خود هزینه مسابقات را می دهد و متاسفانه از گذشته تا به حال بالغ بر 24 میلیون تومان بدهی شهرداری نسبت به این تیم مانده است که درخواست داریم پرداخت آن هرچه زودتر انجام گیرد.

وی به مشکل تعدادی از بازنشستگان شهرداری سنندج در بحث عایله مندی اشاره و بیان کرد: با توجه به اینکه حساب شهرداری از بانک صادرات به بانک شهر انتقال یافته است بازنشستگان شهرداری سنندج 3 ماه است که عایله مندی  دریافت نکرده اند و باید مورد بررسی قرار گیرد.

این عضو شورا در پایان یادآور شد: در شهرداری سنندج 110 نفر نیروی حجمی حضور دارند که از شهرداری این درخواست را داریم با توجه به مدارک تحصیلی و سنوات این افراد را تغییر وضعیت دهد.

در ادامه این نشست مجید شاه‌ویسی یکی دیگر از اعضای شورای شهر با اشاره به اینکه تغییر جابه جایی در زمان سرپرستی شهردار غیر قانونی است، اظهار کرد: طبق قانون سرپرست شهرداری سنندج نمی تواند کسی را جا به جا کند و اگر کسی در این مدت تغییر کرده است باید به جای خود بازگردد.

وی یادآور شد: در بحث دست فروشان نامنظمی های زیادی در شهر است که باید ساماندهی داده و این معضل هرچه زودتر حل شود.

سید انور رشیدی نیز در این جلسه با بیان این مهم که شهرداری سنندج نظام ارزشیابی نیروهای انسانی را باید در دستور کار قرار دهد، عنوان کرد: متاسفانه در چند ماه گذشته با توجه به معبری که داشتیم دختری از این پرتگاه به پایین سقوط کرد که متاسفانه آسیب های جدی دید و نیازمند کمک است.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه این معبر متعلق به شهرداری است از شهردار می خواهیم که باتوجه به اوضاع بد شرایط اقتصادی این خانواده و احتیاج وافر به عمل جراحی این دختر تا حد توان کمک مالی به این خانواده صورت گیرد.

این عضو شورای شهر در پایان خاطرنشان کرد: شهرداری سنندج باید دیدگاه اقتصادی داشته باشد و برای برون رفت از این موضوع سمینارها و جلساتی در خصوص بسته های سرمایه گذاری این ارگان برای سرمایه گذاران بگذارند.

در پایان این نظرات حشمت اله صیدی شهردار سنندج در جواب به سوالات اعضای شورای شهر گفت: مشکلات دست فروشان به این چند ماه باز نمی گردد بلکه این معظل سالهاست که گریبانگیر این شهر است و نمی توان طی یک شب آن را حل کرد.

وی با اشاره به اینکه امیدواریم در آینده با برنامه ریزی های خاص بتوانیم این معظل را کاهش بدهیم، ذکر کرد: برای کاهش این معظل جلسات متعددی با جامعه شناسان، روانشناسان صورت خواهد گرفت تا بتوانیم به صورت اساسی مسئله دست فروشی را ارزیابی و برای کاهش آن اقدامات لازم را اجرا کنیم.

صیدی در ادامه با اشاره به اینکه شایسته سالاری در شهرداری سنندج حاکم است، گفت: در این مدت اگر کسی را جا به جا کرده ایم با توجه به توانایی و عملکرد در کار بوده است و هیچکس و هیچ جناحی نسبت به تغیر افراد در بدنه شهرداری نظری نداده است.

شهردار سنندج با اشاره به اینکه 23 واحد ‍پارک در شهر سنندج به بخش های خصوصی  واگذار شده است، افزود: این واگذاری در دوره گذشته انجام شده است و خود بر این باور هستیم که تعداد نیروهای مازاد در شهرداری زیاد است چرا این مهم به بخش های خصوصی واگذار می شود.

وی با توجه به سئوال یکی از اعضای شورای شهر در خصوص به کار گیری  یک فرد بازنشسته در بدنه شهرداری سنندج، اظهار کرد: در این مدت فردی که سابقه 31 ساله در کار اجرایی دارد با توجه به عملکردش انتخاب شده و با توجه به قانون فردی که دارای کارشناس ارشد است می تواند تا 35 سال خدمت کند، بر این اساس شهرداری سنندج هیچ بی قانونی انجام نداده است.

وی در خصوص حقوق نیروهای شهرداری گفت: در این مدت توانسته ایم حقوق عقب افتاده شهرداری را پرداخت کنیم و حقوق آبان ماه نیز تا چند روز دیگر به صورت کامل پرداخت خواهد شد.

صیدی با اشاره به اینکه برای ساخت و ساز های غیر قانونی برنامه ریزی های خاصی را انجام داده ایم، اظهار  کرد: در مورد دختری که از ارتفاع 17 متری معبر شهرک بعثت دچار حادثه شد این قول را خواهیم داد که مبلغ 15 میلیون تومان در دو نوبت به خانواده وی پرداخت کنیم.

شهردار سنندج در پایان به بدهی های ورزشی شهرداری سنندج اشاره کرد و یادآر شد: با توجه به مشکلات اقتصادی در ورزش و بالخصوص بسکتبال بانوان ، بدهی های شهرداری نسبت به این تیم در چند قسط پرداخت خواهد شد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: