• دوشنبه ۴ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۵
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9610-393-5
  • خبرنگار : 68003
  • منبع خبر : گفتگو

مسئول دفتر قرآن و عترت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان:

پایان‌نامه‌های قرآنی مورد حمایت شورای توسعه فعالیت‌های قرآنی قرار می‌گیرند

مسئول دفتر قرآن و عترت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان گفت: شورای توسعه می‌تواند از پایان نامه‌های قرآنی حمایت کند تا با این امر یک ایجاد انگیزه و ترغیب بین دانشجویان ایجاد شود.
سید امجد افصحی، در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کردستان، اظهارکرد: شورای توسعه فعالیت‌های قرآنی سه کمیسیون توسعه پژوهش و آموزش عالی، کمیسیون توسعه آموزش عمومی قرآن، کمیسیون توسعه فعالیت‌های ترویجی و تبلیغی قرآن را در زیر مجموعه خود دارد .

وی با اشاره به اینکه کمیسیون پژوهش و آموزش عالی به صورت تخصصی و مستقل در سطح کشور عمل می‌کند، افزود: این کمیسیون در استان کردستان نیز فعال شده و کارگروه‌هایی زیر نظر آن ایجاد شده است که کارهای پژوهشی در زمینه قرآنی باید زیر نظر این کمیسیون انجام گیرد .

مسئول دفتر قرآن و عترت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان عنوان کرد: این امر در این راستا صورت گرفته تا کسانی که در کمیسیون و کارگروه‌ها عضو هستند، پژوهشگر قرآنی یا در بخش قرآنی ادارات تجربه و تخصصی داشته باشند، عضو شوند؛ تا هم کمیسیون تخصصی شده و هم در صورت تصویب یک مصوبه براساس نظر کارشناسی افراد باشد .

وی اعلام کرد: در شورای توسعه فرهنگ عمومی قرآن یک کارگروه با عنوان کمیسیون آموزش و پژوهش آموزش عالی اولویت‌های پژوهشی برای مطالعات قرآنی تعیین شده است .

شورای توسعه می‌تواند از پایان نامه‌های قرآنی حمایت کند

مسئول دفتر قرآن و عترت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان افزود: شورای توسعه می‌تواند از پایان نامه‌های قرآنی حمایت کند تا با این امر یک ایجاد انگیزه و ترغیب بین دانشجویان ایجاد شود .

وی اعلام کرد: تأمین دانش مورد نیاز جهت مدیریت راهبردی توسعه فرهنگ قرآنی، هدایت فرآیندهای آموزشی و پژوهشی به سمت کاربردی کردن تعالیم قرآنی در زندگی فردی و اجتماعی مردم، بهره‌گیری حداکثری از ظرفیت فراملی دانشجویان و طلاب حوزه علمیه، زمینه‌ساز ارتقای نظام تعلیم و تربیت، نظام رسانه‌ای و نظام تبلیغات دینی و سایر نظام‌های مؤثر با الهام از تعالیم قرآن کریم و ... از اهداف کمیسیون پژوهش آموزش عالی قرآن است .

اعتبارات توسعه فعالیت‌های قرآنی سال ۹۴ تاکنون در اختیار ما گذاشته نشده است

افصحی با اشاره به اینکه در حال حاضر یک بانک جامع اطلاعاتی از فعالان قرآنی در سطح کشور وجودندارد، بیان کرد: در اقدام اخیر با ادغام فعالیت‌های قرآنی از جمله آزمون قرآنی، موسسات قرآنی ارشاد و تبلیغات اسلامی و ... سعی داریم با تجمیع فعالیت‌ها به یک آمار مستند و واحد در سطح کشور و استان برسیم .

وی با اشاره به اینکه اعتبارات توسعه فعالیت‌های قرآنی سال ۹۴ تاکنون در اختیار ما گذاشته نشده است، خاطرنشان کرد: در این راستا به صورت موردی پایان نامه‌های قرآنی را که داشته‌ایم به تهران معرفی کرده تا از این طریق بتوانیم از پایان نامه‌ها حمایتی داشته باشیم .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: