• شنبه ۲ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۸
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9610-193-5
  • خبرنگار : 68002
  • منبع خبر : گفتگو

تعداد پژوهش‌های قرآنی در استان بسیار کم است

مسئول قرآن و عترت دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت : با توجه به تجربه‌هایی که در سطح دانشگاه داشته‌ام، پژوهش‌ قرآنی حلقه گمشده دانشگاه‌ها است.

ایرج باقری در گفت و گو با خبرگزاری ایسنا منطقه کردستان، با اشاره به برگزاری چهارمین دوره جشنواره قرآنی دانشگاه علوم پزشکی در سطح استان، اظهار کرد: تعداد پژوهش‌های قرآنی در این جشنواره بسیار کم است و در طول سال شاید فقط یک پژوهش و آن هم خیلی سطحی و به ندرت در سطح دانشگاه انجام گیرد .

باقری با اشاره به اهمیت پژوهش‌های میان رشته‌ای قرآن در حوزه سلامت بیان کرد: در قرآن کریم در زمینه تغذیه و سلامت، آناتومی انسان آیات زیادی وجود دارد که مغفول مانده و بسیار بکر هستند که برروی این آیات پژوهش‌های خوبی می توان انجام داد .

وی با اشاره به اینکه بحث مطالعات میان رشته‌ای قرآن کریم فتح باب خوبی است تا دانشگاه پژوهش‌های قرآنی خود را در این زمینه به خوبی انجام دهد، اعلام کرد: ما باید با راغب کردن دانشگاه‌ها و ایجاد انگیزه و آگاهی بین دانشجویان، آن‌ها را به سمت پژوهش‌های قرآنی هدایت کنیم .

مسئول قرآن و عترت دانشگاه علوم پزشکی کردستان افزود: در حال حاضر در زمینه قرائت در سطح دانشگاه کار را شروع کرده‌ایم، اگرچه هنوز شاخص نیست و نقطه ضعف‌های داریم .

وی یادآور شد: در حال حاضر در زمینه پژوهش‌های قرآنی، به ویژه در محیط‌های دانشگاهی، آموزشگاهی، دبیرستان‌ها، زمینه بکر است و ما می‌توانیم پژوهش‌های خوبی در بخش علوم قرآنی داشته باشیم .

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: