• سه شنبه ۲۸ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۳
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 969-2593-5
  • خبرنگار : 68023
  • منبع خبر : گفتگو

ظرفیت های شغلی و تولیدی برای متخصصان رایانه فراهم شود

یک استاد طراحی نرم افزار های کامپیوتری گفت: باتوجه به گسترش روز افزون دنیای رایانه امروزه بیش از هر زمان دیگری نیاز به متخصصان رایانه احساس می شود .

مهندس اسرین وکیلی در گفت و گو با ایسنا منطقه کردستان، اظهار کرد: مهندسی نرم افزار در واقع استفاده از اصول به جا و مناسب برای تولید و ارائه محصولی نرم افزاری با کیفیت است که قابل اطمینان و با صرفه بوده و برروی ماشین های واقعی به طور کار آمدی عمل کند .

وی افزود: کاربردهای مهندسی نرم افزار دارای ارزش های اجتماعی و اقتصادی است که بهره وری مردم را بالا برده و روال زندگی آنان را بهتر و زمینه توانایی انجام فعالیت هایی که قبلا مهیا نبوده را فراهم می کند.

این استاد دانشگاه سامانه های توکار، نرم افزار های اداری، بازی های رایانه ای و به ویژه اینترنت که امروزه جزء نیازهای اساسی است را از جمله نرم افزارهای کاربردی در جوامع امروزی ذکر کرد.

وکیلی عنوان کرد: باتوجه به اهمیت ها و نیازهای جامعه به نرم افزارها برای کارآسانی و پرهیز از صرف زمان، همچنین آگاهی مردم از دنیای رایانه و ارتباطات باید توجهی ویژه به فعالیت ها در این زمینه صورت گیرد و ظرفیت های شغلی و تولیدی برای متخصصان این زمینه فراهم آید.

وی در پایان خاطرنشان کرد: امیدواریم هرچند سال در استان کردستان شاهد اجرای جشنواره ها و مسابقاتی برای فعالان و متخصصان این زمینه باشیم که بهتر بتوان با فعالیت ها و تولیدات آنان آشناشد، چرا که این امر در پیش بردن انگیزه ها و افزایش هرچه بهتر محصولات کمک فراوانی خواهد داشت .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: