• دوشنبه ۲۷ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۵
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 969-2393-5
  • خبرنگار : 68003
  • منبع خبر : گزارش

رئیس سازمان انتشارات جهاددانشگاهی کشور:

هدف مسابقات دفاع سه دقیقه ای پایان نامه دانشجویی تبدیل پایان نامه ها به ایده کسب و کار است

رییس سازمان انتشارات جهاددانشگاهی گفت: تبدیل پایان نامه های دانشجویی به ایده کسب و کار هدف اصلی برگزاری مسابقات دفاع سه دقیقه ای پایان نامه دانشجویی است.
به گزارش ايسنا، منطقه کردستان، عادل تقوی ، امروز، 27 آذرماه در مسابقات دفاع سه‌دقیقه‌ای از پایان‌نامه‌های دانشجویی استان کردستان اظهار کرد: سازمان انتشارات جهاددانشگاهی هرساله دو برنامه شاخص ملی را در سطح دانشگاه‌ها برگزار می‌کند که بسیار مورد استقبال قرارگرفته است .

وی افزود: جشنواره‌های کتاب سال دانشجویی و پایان‌نامه سال دانشجویی از دو برنامه شاخص سازمان انتشارات جهاددانشگاهی در سطح دانشگاه‌ها است .

رئیس سازمان انتشارات جهاددانشگاهی کشور با اشاره به اینکه تا کنون 24 دوره جشنواره کتاب سال را در سطح کشور برگزار کرده‌ایم، اعلام کرد: در این جشنواره دانشجویان در تمام رشته‌های تحصیلی دانشگاه‌ها که در طول سال اقدام به چاپ یا ترجمه کتاب کرده باشند، می‌توانند در بخش اصلی این جشنواره شرکت کنند .

تقوی اعلام کرد: تاکنون 17 دوره جشنواره دفاع سه‌دقیقه‌ای از پایان‌نامه‌های دانشجویی نیز در کشور برگزار شده که مرحله مقدماتی آن در حال حاضر در سطح استان‌های کشور در حال برگزاری است .

وی بیان کرد: از بین استان‌های کشور، 10 استان که از لحاظ اجرای برنامه‌های فرهنگی فعال‌تر هستند، برای برگزاری این جشنواره انتخاب شدند که استان کردستان یکی از این استان‌هاست .

رئیس سازمان انتشارات جهاددانشگاهی ادامه داد: نفرات برگزیده مرحله مقدماتی در مرحله کشوری باهم به رقابت می‌پردازند و در پایان سه نفر برگزیده مورد تقدیر قرار خواهند گرفت .

وی افزود: پایان‌نامه های دانشجویی غالباً بعد از ارائه در کتابخانه‌های دانشگاه‌ها و وزارت علوم بایگانی‌شده و هیچ استفاده‌ای ندارند که در این راستا سازمان انتشارات جهاددانشگاهی به برگزاری این مسابقات برای تبدیل‌شدن پایان‌نامه‌ها به ایده کسب‌وکار اقدام کرده است .

تقوی در پایان یادآور شد: این مسابقات در راستای بهره‌مندی عموم مردم از نتایج تحقیقات پایان‌نامه‌های دانشجویی برگزار می‌شود که امیدواریم به نتایج استفاده مفید از این پایان‌نامه‌ها برسیم .

.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: