• دوشنبه ۲۷ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۲
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 969-897-5
  • خبرنگار : 68020
  • منبع خبر : گفتگو

برگزاری جشن جهانی شدن کلاش در مریوان

پس از بازدید و ارزیابی داوران شورای جهانی صنایع دستی از کلاش شهر مریوان، این صنعت به تصویب شورای جهانی صنایع دستی رسید و امروز دوشنبه ۲۷ آذر ماه جشن جهانی شدن مریوان برگزار می شود.

محمد شفیعی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه کردستان، از برگزاری جشن جهانی شدن کلاش مریوان خبر داد و اظهار کرد:  این جشن با حضور دکتر محسن نامور مطلق؛ معاونت صنایع دستی کشور، داوران شورای جهانی صنایع دستی، استاندار کردستان، فرماندار مریوان، مدیرکل میراث فرهنگی و صنایع دستی استان کردستان برگزار می شود.

وی به عمومی بودن مراسم برای شرکت علاقه‌مندان اشاره کرد و افزود: سخنرانی معاونت صنایع دستی کشور، مدیرکل و فرماندار، اجرای برنامه فولکلور منطقه، دریافت لوح شهر جهانی از سوی شورای جهانی و تقدیر از پیشکسوتان صنایع دستی از جمله برنامه های جشن می باشد.

فرماندار مریوان در خصوص ثبت جهانی کلاش عنوان کرد: صنعت کلاش در شهر مریوان روند رو به رشدی داشته است و به صورت انبوه تولید می شود، متقاضیان آموزش آن بیشتر شده است و همچنین صنعتگران این حرفه به صورت تخصصی مشغول به کار هستند.

شفیعی در پایان به برنامه های آینده در خصوص ثبت جهانی، به تاسیس دبیرخانه شهر جهانی کلاش، تجاری سازی و برند سازی این محصول، بسته بندی و عرضه محصول و حضور در نمایشگاه ملی و بین المللی اشاره کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: