• پنجشنبه ۲۳ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۱:۰۶
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 969-797-5
  • خبرنگار : 68013
  • منبع خبر : گفتگو

دبیر اجرایی یازدهمین جشنواره کشوری داستان نویسی بانه اعلام کرد

راهیابی 70 اثر به مرحله پایانی یازدهمین جشنواره کشوری داستان بانه

دبیر اجرایی یازدهمین جشنواره کشوری داستان بانه از راهیابی 70 اثر به مرحله پایانی این جشنواره خبر داد.

محمد صدیق کریم پور در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه کردستان، اظهار کرد: جشنواره داستان بانه در سال 91 به دهمین دوره خود پایان داد و در سال 94 اعلام به فراخوان آثار کرد که خوشبختانه امسال به اجرا پیوست.

وی افزود: در مجموع یک هزار و 68 اثر طی مهلت تعریف شده دریافت شد که 70 اثر شامل 30 اثر فارسی، 30 اثر کُردی و 10 اثر داستان کودک هستند و به مرحله پایانی راه پیدا کرده‌اند.

دبیر اجرایی یازدهمین جشنواره کشوری داستان بانه در ادامه عنوان کرد: با تفاهم بین انجمن داستان نویسی، شهردار و شورای بانه خیابانی در این شهرستان به نام "چیروک " نامگذاری شد، همچنین در سه روز اجرای جشنوار (21 لغایت 23 آذر ) هر نشست به نام یکی (خالد خاکی، ابراهیم یونس، علی اشرف درویشیان و فتح الله بی نیاز) از چهره های معروف داستان بانه در سال های گذشته نامگذاری شده است.

به گفته وی داستان ها در دو سطح اولیه و نهایی داوری می شوند که داوران سطح پایانی شامل بخش فارسی علیرضا محمودی ایرانشهر، الناز علیپور گسکری و عطا نهایی و در بخش کُردی هم عطا نهایی، رحیم عبدالرحیم زاده و محمد رحیمیان هستند و امسال متفاوت از سال های پیش داوران بر اساس عنصرهای داستان شش آیتم برتر را انتخاب کرده و از نویسندگانشان تقدیر به عمل می آید .

کریم پور در ادامه تصریح کرد: شش کمیته این جشنواره را یاری کرده اند که شامل کمیته مالی، کمیته علمی، کمیته هنری، کمیته تبلیغات و انتشارات، روابط عمومی و اسکان و تشریفات هستند و تا کنون (دومین روز جشنواره) به بهترین نحو ممکن جشنواره را پیش برده ایم و باتوجه به سراسری بودن آن شاهد حضور گرم هموطنان عزیز از کل کشور بوده ایم .

وی در پایان اظهار کرد: روز پنجشنبه (راس ساعت 21) مراسم اختتامیه جشنواره برگزار می شود و طی آن علاوه بر اعلام نفرات برتر توسط داوران و تقدیر و تشکر به پاس زنده نگهداشتن فرهنگ و هنر داستان نویسی از 2 استاد برجسته حسین عابدی و خانم مریم قاضی که در این عرصه خدمت کرده اند قدردانی و تشکر به عمل می آید .

به گفته حمیدرضا خوشبخت، مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بانه هم جشنواره داستان بانه طی چند سال گذشته مشکلات مالی مانع از اجرای آن شده بود اما خوشبختانه با همت مردم، نهادها و ادارات سطح شهر این مشکل تا حدودی رفع شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: