• سه شنبه ۱۴ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۲۲:۲۲
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 969-1493-5
  • خبرنگار : 68015
  • منبع خبر : دانشگاه

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان:


تفکر دانشجوپرور سرلوحه کاری دانشجویان تربیت معلم قرار گیرد

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان با تأکید بر اینکه باید تفکر دانشجوپرور سرلوحه کاری دانشجویان تربیت معلم قرار گیرد، اظهار کرد: زمانی که این مهم به خوبی محقق شود می‌توان جنبش های دانشجویی که قابلیت یاری رساندن به پیشرفت، ترقی و ارتقاء کشور را داشته باشند را راه اندازی کرد.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری ایسنا، منطقه کردستان، «رشید قربانی» امروز (سه شنبه 14 آذر) در آیین گرامیداشت روز دانشجو که در سالن اجتماعات پردیس شهید مدرس سنندج برگزار شد، اظهار کرد: 16 آذر و تبدیل آن به نماد کلاسیک روز دانشجو با شهادت شهیدان «مهدی شریعت‌رضوی»، «مصطفی بزرگ‌نیا» و «احمد قندچیکه» که به عنوان پیشاهنگان مبارزه با استکبار جهانی و در رأس آن شیطان بزرگ آمریکای استعمارگر شناخته می‌شوند، آغاز شد.
وی با تأسی از فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه دانشجویان نباید در حالت خمودگی، بیهودگی و رکودی باشند، گفت: هر جا جنبش‌های دانشجویی در عرصه‌های خدمت‎رسان ورود کردند، مطالبات عمومی و مطالبات جمعی که برای کشور و عرصه‌های دانشگاهی مفید بوده، از طریق جنبش‌های دانشجویی به دست آمده است.
مدیرکل آموزش و پرورش کردستان، با بیان اینکه مسئولیت تعلیم و تربیت بر عهده دانشجویان تربیت معلم واگذار شده است، گفت: باید تفکر دانشجوپرور سرلوحه کاری دانشجویان تربیت معلم قرار گیرد تا بتوان جنبش های دانشجویی که قابلیت یاری رساندن به پیشرفت، ترقی و ارتقاء کشور را داشته باشند، راه اندازی کرد.
وی با ذکر این نکته که رسالت شهدای 16 آذر تربیت افرادی با تفکر انتقادی است، ادامه داد: تفکر انتقادی و نقادانه باید با رعایت انصاف و سازنده صورت پذیرد.
قربانی با بیان اینکه در بحث آموزش و پرورش، تربیت دارای اهمیت است، تصریح کرد: معلم نقش فرهنگ‌ساز را در قبال جامعه دارد.
وی ضمن یادآوری این نکته که تعلیم برای دبیران واجب کفایی است و تربیت واجب عینی است، خاطرنشان کرد: مدرک‌گرایی باید با گرایش به تعلیم و تربیت کاربردی جایگزین شود. 
مدیرکل آموزش و پرورش کردستان در پایان تأکید کرد: باید تلاش کرد تا حاصل فعالیت امور تربیتی، پرورش شهروندانی خوب و آگاه باشد تا از این طریق بتوان بستر پیشرفت کشور را فراهم ساخت .

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: