• سه شنبه ۱۴ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۲۱:۵۵
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 969-1393-5
  • خبرنگار : 68015
  • منبع خبر : دانشگاه

رییس دانشگاه فرهنگیان استان کردستان:

روز دانشجو روز مطالبه گریست

رییس دانشگاه فرهنگیان کردستان, با اشاره به اینکه روز دانشجو روز خوبی است برای مطالبه‎گری، اعلام کرد: 16 آذر نماد آزادیخواهی و استکبارستیزی و عمل به تعهد اجتماعی به عنوان نخبگان جامعه است.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری ایسنا، منطقه کردستان، معروفی امروز (سه شنبه 14 آذر) در آیین گرامیداشت روز دانشجو که در سالن اجتماعات پردیس شهید مدرس سنندج برگزار شد، اظهار کرد: گرامی میداریم یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی به ویژه دانشجویانی که این روز افتخارآفرین را در تاریخ ایران اسلامی رقم زدند. 
وی با اشاره به اعلام آمادگی دانشجویان دانشگاه فرهنگیان برای کمک رسانی در نخستین ساعات وقوع زلزله غرب کشور، افزود: هرچند بروز زلزله بسیاری از ما رو متأثر کرد، اما بروز این مصیبت عرصه‌ای شد برای همدلی و همکاری مردم و خلق حماسه ای مبتنی بر مسئولیت پذیر بودن و تعهد اجتماعی به ویژه در میان دانشجویان شد.
وی 16 آذر نماد را آزادیخواهی و استکبار ستیزی و عمل به تعهد اجتماعی به عنوان نخبگان جامعه دانست و گفت: این روز، روز بزرگی است به مناسبت اینکه دانشجویان وظیفه خود را در ایجاد تحولات و تغییرات اجتماعی و احساس مسئولیت‌شان را نشان دادند. 
وی با اشاره به اینکه روز دانشجو روز خوبی است برای مطالبه‎گری، تصریح کرد: دانشجو باید در این روز مطالبات خود را بیان کند.
رییس دانشگاه فرهنگیان شهید مدرس کردستان، با بیان اینکه امسال مراسم 16 آذر با ایام بسیار مبارکی همچون میلاد پیامبر رحمت و شفقت حضرت محمد مصطفی(ص) و امام صادق(ع) و هفته وحدت مزین شده است، تصریح کرد: این امر حامل پیام بسیار مهمی برای دانشجویان است.
وی افزود: از این تقارن مبارک می‌توان فهمید که عرصه های مقابله و مبارزه در زمان های مختلف می تواند تغییر کند و امروز این وحدت جامعه اسلامی است که توان مقابله با توطئه های دشمنان را داشته و آن را در نطفه خفه  کند و این باز مسئولیت دانشجویان را بسیار سنگین‌تر می کند.
معروفی با ابزار خرسندی از موفقیت دانشجویان دانشگاه فرهنگیان استان در عرصه های مختلف رقابتی، اظهار کرد: دانشجویان در تمامی حوزه های فرهنگی، آموزشی، پژوهشی، سیاسی و ورزشی و ... کشوری نبوده که دانشجویان در آن نقش نداشته باشند و اسم استان را به عنوان استان فرهنگی مطرح نکرده باشند.
رییس دانشگاه فرهنگیان کردستان، با بیان اینکه در بین تمام استان‌های کشور از لحاظ خدمات‌دهی به دانشجویان و انجام فعالیت های عمرانی مطابق ارزیابی خود سازمان رتبه اول را کسب کرده ایم، خاطرنشان کرد: شورای های صنفی مستمراً خواسته ها و مطالبات دانشجویان را پیگیری کردند و ما را بیشتر مصمم کرده اند که هر آنچه از دست ما بر می آید انجام دهیم.
معروفی در پایان تأکید کرد: دانشگاه زمانی دانشگاه است که حداقل‌های آموزشی را در حوزه آموزش، پژوهش و خدمات دانشجویی و فرهنگی را داشته باشد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: