• سه شنبه ۱۴ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 969-3590-5
  • خبرنگار : 68013
  • منبع خبر : گزارش

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان تاکید کرد:

ضرورت تشکیل شورای عالی مشورتی دانشجویان در دانشگاه‌ها

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: یک شورای عالی مشورتی یا پارلمان دانشجویی باید فعالیت‌های این قشر علمی را ساماندهی کند و به منافع و حقوق تمام دانشجویان بپردازد.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، سیامک واحدی در مراسم ۱۶ آذر روز دانشجو که در تالار ابن سینای دانشگاه علوم پزشکی کردستان برگزار شد، اظهار کرد: روز دانشجو از ۱۴ آذر سال ۳۹ با آمدن دنیس رایت به ایران شکل گرفت و بعد از آن تا ۱۶ آذر با ریخته شدن خون سه دانشجو ادامه داشت.

وی افزود: در اوج غارت سرمایه‌های دینی و فرهنگی، دانشجویان توانستند در مقابل ظاعوت بایستند و خون این سه دانشجو نهالی را آبیاری کرد که امروز به درختی تنومند تبدیل شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان عنوان کرد: واژه دانشجو بسیار مقدس بوده و هر گوشه از آن دریایی از حرف است.

وی با اشاره به اینکه دانشجویان در عرصه های علمی می توانند صدای ما را در دنیا طنین‌انداز کنند، ادامه داد: دانشجویی فقط یک مقطع نبوده و فارغ التحصیلی پایان کار نیست و یک پایه و مقطع گذر از مقطعی علمی است.

وی با اشاره به اینکه شروع دانشجویی پایان پذیر نیست و هیچگاه نمی‌میرد، تصریح کرد: دانشجو باید علم‌آموزی را با عمل همسان و همگام کند چراکه با رفتار بدون علم قطعا عمل او پخته و شایسته نیست و ارزش زیادی ندارد.

واحدی بیان کرد: در زندگی ما الگوهای زیادی وجود دارد و با مرور تاریخ گذشته کشور می‌بینیم که چه کسانی معنای دانشجو را زنده نگه داشتند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان تصریح کرد: این دانشجویان با رسیدن به مرتبه شهادت به جایگاه الگوی ما رسیدند که امروز شما هم باید به آن جایگاه دست پیدا کنید.

وی خطاب به دانشجویان گفت: باید پرنشاط، پرهیجان و با انگیزه باشید و در همه جنبه‌ها فعالیت کرده و در جامعه الگو باشید.

واحدی در ادامه به ضرورت تشکیل یک شورای عالی مشورتی دانشجویان تاکید کرد و گفت: یک شورای عالی یا پارلمان دانشجویی باید فعالیت‌های این قشر علمی کشور را ساماندهی کند و به منافع و حقوق تمام آنان بپردازد.

وی تاکید کرد: پارلمان دانشجویی باید با ارتباط با مسئولان مطالبات آنها را به گوش مسئولان برساند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان به فعالیت سیاسی دانشجویان در دانشگاه‌ها نیز گریزی زد و بیان کرد: کار سیاسی کنید نه سیاسی‌کاری و تشکل‌های سیاسی تعریف شده باید در دانشگاه‌ها ایجاد شود.

وی بیان کرد: اندیشه‌ای والا می‌خواهیم که در راستای این اندیشه کشور و مردم و دین ما سود ببرند.

واحدی همچنین در ادامه به اقدامات آتی این دانشگاه نیز اشاره و تصریح کرد: تا دو هفته آینده کاری بزرگ را در مورد زلزله و زلزله زدگان کرمانشاه انجام خواهیم داد.

وی اعلام کرد: در اسفندماه نیز به مناسبت روز درختکاری و طبیعت بسترسازی خواهیم کرد که فضاهای خالی دانشگاه را درختکاری کنیم و همه دانشجویان باید در آن مشارکت داشته باشند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان همچنین از ایجاد اتاق قرآن و اتاق زبان در دانشگاه علوم پزشکی کردستان خبر داد و خاطرنشان کرد: طرح های پژوهشی نیز در این دانشگاه در حال اجراست که بزودی اطلاع رسانی خواهد شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: