• دوشنبه ۱۳ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۷
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 969-3194-5
  • خبرنگار : 68013
  • منبع خبر : گزارش

مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان:

کردستان به وجود ۱۳۰ هزار سید منور است

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کردستان گفت: بیش از ۱۳۰ هزار سید در کردستان زندگی می کنند که از این حیث رتبه پنجم کشوری را در اختیار داریم.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، حجت الاسلام مختار کرمی در نهمین همایش منادیان وحدت و دومین همایش سادات نبوی که امروز در مسجد جامع روستای صلوات آباد برگزار شد، اظهار کرد: خداوند متعال حکیم است و در سوره حجرات پس از توصیه های فراوان به صلح و نوع دوستی، یک تکلیفی را بر ما گذاشته است که مومنان، برادران یکدیگر هستند.

وی افزود: این توصیه قرآن کریم اگر سر لوحه زندگی ما قرار گیرد و ما آیات قرآن را چراغ راه خود قرار دهیم هیچگونه انحرافی نخواهیم داشت.

مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان عنوان کرد: این یک دستور اداری یا مصلحتی نیست و کلام خداست و این عقد اخوت را خود خداوند در بین ما ایجاد کرده است و ما به عنوان مسلمان و پبروان رسول اکرم باید در مسیر نبوی و مسیر کلام حق حرکت کنیم.

وی در ادامه گفت: در جامعه ما مفتخر هستیم به حضور سادات و اینکه چرا سادات ارزشمند هستند زیرا از نسل فاطمه زهرا هستند و همچنین مورد تکریم پیامبر(ص) هم بوده اند.

حجت الاسلام کرمی با تاکید بر اینکه همه ما وظیفه داریم سادات را تکریم و احترام انها را نگه داریم، تصریح کرد: اسلام برای همه انسان ها احترام قایل است اما سادات از جایگاه ویژه ای برخوردارند.

وی بیان کرد: نهمین همایش منادیان وحدت در هفته وحدت و دومین همایش سادات نبوی را در روستای صلوات آباد برگزار کرده ایم؛ با توجه به اینکه سادات زیادی در این روستا زندگی می کنند تصمیم گرفتیم دومین همایش را در این روستا برگزار کنبم و همه کارها را خود مردم به دست گرفته اند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی با بیان اینکه هرگاه ما کار را به مردم واگذار کرده‌ایم، موفق شده ایم، عنوان کرد: در جریان حادثه زلزله کرمانشاه همه مردم ایران بویژه مردم کردستان گل کاشتند و مسئولانه به داد مردم کرمانشاه رسیدند.

وی بیان کرد: ما مسئولان بدون مردم هیچ اعتباری نداریم و کارهای ما بدون حضور مردم توفیقی نخواهد داشت.
 
حجت الاسلام کرمی اعلام کرد: استان کردستان به وجود بیش از ۱۳۰ هزار نفر سید منور است و ما رتبه پنجم کشوری را در اختیار داریم.

وی بیان کرد: این همایش در سال های آتی در جاهای دیگری هم که سید دارند برگزار می شود که امیدواریم بتوانیم یک کنگره ملی برای سادات برگزار کنیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: