• دوشنبه ۱۳ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 969-3791-5
  • خبرنگار : 68013
  • منبع خبر : گزارش

دفاتر تسهیلگری سرمایه گذاری در بافت های فرسوده شهرهای استان راه اندازی شود

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان گفت: باید دفاتر تسهیل گری در همه شهرهای استان با هدایت و نظارت راه و شهرسازی و شهرداری فعال شوند تا سرمایه گذاران علاقه مند را جهت سرمایه گذاری در بافت های فرسوده شهرها تشویق کنند.

به گزارش ایسنا منطقه کردستان، مهندس امیر قادری یکشنبه شب در جلسه ستاد بازآفرینی استان با بیان این مطلب اظهار کرد: در این قبیل بافتها هم تجاری و هم تراکم به منظور ایجاد انگیزه بیشتر برای سرمایه گذاران واگذار می شود.

وی افزود: اعمال برخی تخفیفات در بافت های فرسوده و مسئله دار با توجه به قانون حمایت از عرضه و تولید مسکن توسط شهرداری و با مصوبه شورای شهر لحاظ شود و این تخفیفات قطعا موجب عمران و آبادانی شهرها خواهد شد.

معاون استاندار کردستان تصریح کرد: ایجاد پاتوق های شهری و حضور مردم و همچنین توجه به سیما و منظر در راسته هایی که تعریف می شوند، موجب سرزندگی در نقاط مختلف به ویژه بافتهای فرسوده خواهد شد.

قادری بر ضرورت توجه به شهرداری الکترونیک تاکید کرد و یادآور شد: بنیاد مسکن هم در خصوص روستاهایی که در حریم شهرهای بزرگ استان قرار گرفته و افق طرح هادی آنها به اتمام رسیده است، نسبت به تعریف و تدوین طرح های هادی جدید اقدام کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: