• یکشنبه ۱۲ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۹
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 969-2894-5
  • خبرنگار : 68013
  • منبع خبر : گزارش

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان:

توانمندسازی نیروی انسانی یکی از نیازهای حوزه امور تربیتی است

مدیر کل آموزش و پرورش کردستان با بیان اینکه اگر مجموعه دست اندرکار تعلیم و تربیت کشور در مدارس با فعالیت های آموزشی و پرورشی، شهروندان خوبی تربیت کنیم موجب پیشرفت کشور خواهد شد؛ یکی از نیازهای حوزه امور تربیتی را توانمندسازی نیروی انسانی بیان کرد.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، رشید قربانی امروز در آیین افتتاحیه نشست آموزشی – تخصصی روسای ادارات امور تربیتی آموزش و پرورش استان های سراسر کشور که در سنندج در حال برگزاری است، با اشاره به اهمیت تربیت و پیشینه آن در زمان های گذشته و تاریخ بشریت اظهار کرد: امروز اهمیت تربیت با توجه به پیچیدگی جوامع و در جامعه ما دارای اهمیت ویژه ای است.

وی حاصل تربیت و فعالیت امور تربیتی را پرورش شهروندان خوب که پاسخ گوی نیازهای فردی حال و آینده جامعه باشد، عنوان کرد و گفت: تمامی عوامل اجرایی مدارس در تربیت دانش آموزان نقش دارند و تربیت صحیح موجب آموزش رفتارهای اجتماعی و مهارت های مورد نیاز خواهد شد.

قربانی با بیان اینکه اگر مجموعه دست اندرکار تعلیم و تربیت کشور در مدارس با فعالیت های آموزشی و پرورشی، شهروندان خوبی تربیت کنیم موجب پیشرفت کشور خواهد شد؛ یکی از نیازهای حوزه امور تربیتی را توانمندسازی نیروی انسانی بیان کرد و افزود: یکی از اهداف این نشست نیز توجه به همین موضوع است.

وی با تاکید بر این موضوع که باید همه کمک کنند تا دست اندرکاران این حوزه و عوامل تعلیم و تربیت کشور در فعالیت های خود موثر باشند، جذب افراد علاقه مند در این بخش را مهم دانست و اظهار کرد: در دانشگاه فرهنگیان نیز باید برای جذب و بکارگیری افراد متخصص برای فعالیت در حوزه امور تربیتی برنامه ریزی لازم صورت گیرد.

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان تثبیت نیروی انسانی موجود این حوزه، تربیت و توانمند سازی نیروی انسانی به صورت حرفه ای را از دیگر نیازهای امور تربیتی عنوان کرد.

هم چنین در ابتدای این نشست مدیر کل آموزش و پرورش کردستان ضمن معرفی استان به تشریح وضعیت آموزش و پرورش استان در بخش نیروی انسانی و دانش آموزی پرداخت.

گفتنی است نشست آموزشی – تخصصی روسای امور تربیتی آموزش و پرورش سراسر کشور با حضور مدیر کل امور تربیتی و مشاوره وزارت آموزش و پرورش و دیگر مسئولین وزارتی از صبح امروز در سنندج آغاز شده است.  


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: