• یکشنبه ۱۲ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۷
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 969-2794-5
  • خبرنگار : 68013
  • منبع خبر : گزارش

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش کردستان:

1235 نفر امور پرورشی در مدارس کردستان فعالیت دارند

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش کردستان از فعالیت 1235 نیروی انسانی در مدارس استان به عنوان معاون و مربی پرورشی خبر داد.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، حجت الله نریمانی امروز در آیین افتتاحیه نشست آموزشی – تخصصی روسای ادارات امور تربیتی آموزش و پرورش استان های سراسر کشور که در سنندج در حال برگزاری است، با اعلام این خبر گفت: از این تعداد نیرو 750 نفر معاون پرورشی و 485 نیز مربی پرورشی هستند.

وی امور تربیتی را قلب تپنده معاونت پرورشی و فرهنگی عنوان کرد و گفت: هر آنچه در این حوزه باید هدایت کننده و جهت دهنده باشد متولی آن امور تربیتی است.

نریمانی با بیان اینکه به اعتقاد صاحب نظران و کارشناسان، سند تحول بنیادین، قانون اساسی نظام تعلیم و تربیت است، عنوان کرد: سند تحول یک سند تربیتی است و در تمام ارکان آن به مربی و متربی توجه شده و این بیانگر جایگاه نظام  تعلیم و تربیت و سند تحول، مبنای کار و چراغ راهی است که اگر همه در اجرای آن اهتمام ورزند مشکلات موجود و پیش رو حل خواهد شد.

وی نگاه حاکم بر نظام تعلیم و تربیت را بیشتر آموزش محور دانست و با تاکید بر ضرورت تغییر نگاه موجود تصریح کرد: در راستای توانمند سازی نیروی انسانی علاوه بر نیروی انسانی حوزه پرروشی باید به سایر ارکان مدرسه، مدیر، معاونین و دبیران و معلمان نیز توجه شده و دوره های توانمند سازی برای آنان نیز پیش بینی و اجرا شود.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش کردستان با تاکید بر ضرورت تغییر نگاه مدیران گفت: مدیر مدرسه تنها متولی برنامه های آموزشی نیست و مدیر باید اولین پاسخ گو و متولی اقدامات حوزه پرورشی باشد و انتظار می رود در ارزیابی فعالیت مدیران مدارس به این مولفه توجه شده و در عملکرد آنان منظور شود.

وی با اشاره به وضعیت نیروی انسانی استان در حوزه پرورشی از تثبیت وضعیت خبر داد و گفت: تعداد 350 نفر نیروی آموزشی با حداقل سه سال فعالیت با مدارک مرتبط به عنوان مربی و معاون فعالیت دارند.

وی افزود: با حمایت مدیر کل آموزش و پرورش کردستان و مسئولین وزارتی، مجوز تبدیل وضعیت نیروهای آموزشی دارای شرایط با حداقل سه سال فعالیت متوالی در حوزه پرورشی صادر شده است تا به عنوان نیروی پرورشی ثابت همکاری کنند.

نریمانی در پایان با اشاره به ضرورت جذب دانشجو معلمان در دانشگاه فرهنگیان به حوزه پرورشی به صورت تخصصی به ویژه برای بخش امور تربیتی گفت: با توجه به بازنشستگی تعدادی از مربیان استان باید در پذیرش دانشگاه فرهنگیان، سهمی به همین منظور پیش بینی شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: