• یکشنبه ۱۲ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 969-2694-5
  • خبرنگار : 68013
  • منبع خبر : گزارش

مدیرکل امور تربیتی و مشاوره وزارت آموزش و پرورش خبر داد:

بازنشسته شدن 10 هزار نفر نیروی امور تربیتی تا سه سال آینده

مدیرکل امور تربیتی و مشاوره وزارت آموزش و پرورش گفت: تا سه سال آینده از 40 هزار نیروی امور تربیتی رسمی و غیر رسمی حدود 10 هزار نفر بازنشسته خواهند شد.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، مسعود شکوهی امروز در آیین افتتاحیه نشست آموزشی – تخصصی روسای ادارات امور تربیتی آموزش و پرورش استان های سراسر کشور که در سنندج در حال برگزاری است، موضوع تربیت را دغدغه حکومت ها دانست و با بیان اینکه اهمیت و جایگاه تربیت فراتر از اداره امور تربیتی در آموزش و پرورش می باشد، اظهارکرد: باید همه بخش های حاکمیتی در این موضوع ورود پیدا کنند تا بتوانیم انسان به تمام معنا تربیت کنیم.

وی افزود: دغدغه تربیت قابل انکار نیست و هیچ موضوعی به اندازه تربیت در نظام تعلیم و تربیت حائز اهمیت نیست.

مدیرکل امور تربیتی و مشاوره وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه کار در حوزه امور تربیتی سخت و طاقت فرساست و همه متولیان باید در این زمینه آمادگی لازم را داشته باشند، عنوان کرد: همه ما در نظام تعلیم و تربیت به دنبال تربیت صحیح و سالم یک انسان به تمام معنا هستیم.

وی توانمندسازی و ساماندهی نیروی انسانی را دو اقدام ارزشمند در حوزه امور تربیتی عنوان کرد و گفت: سیستم نیروی انسانی، آمار و اطلاعات در این حوزه دقیق و قابل اتکا بوده و نیروهای غیر تخصصی از حوزه امور تربیتی خارج شده اند.

شکوهی با بیان اینکه محور برنامه های اداره کل امور تربیتی وزارت آموزش و پرورش در چارچوب سیاست ها و برنامه هایی اجرایی خواهد شد؛ تحول در ساختار و روش های مدیریتی بر اساس اسناد بالادستی، توجه به تنوع بومی، ارتقای سطح مهارت های حرفه ای و تخصصی معاونین و مربیان پرورشی و تقویت سبک زندگی ایرانی اسلامی را از اهم این سیاست ها برشمرد.

وی همچنین به بیان ماموریت های اداره کل امور تربیتی وزارت آموزش و پرورش پرداخت و تحکیم ساحت های اعتقادی و اخلاقی، ارتقای سطح علمی معاونین و مربیان پرورشی، حاکمیت رویکرد تربیتی و ترویج فرهنگ تحقیق و پژوهش را از مهم ترین این ماموریت ها عنوان کرد.

مدیرکل امور تربیتی و مشاوره وزارت آموزش و پرورش از تخصیص نیروی انسانی حوزه امور تربیتی به کمیته برنامه ریزی استان ها خبر داد و خاطرنشان کرد: تا سه سال آینده از 40 هزار نیروی امور تربیتی رسمی و غیر رسمی حدود 10 هزار نفر بازنشسته خواهند شد.

 

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: