• شنبه ۱۱ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 969-2590-5
  • خبرنگار : 68017
  • منبع خبر : گزارش

/زندگی به سبک شهدا/

شهید حبیب الله اقبالیان

شهید حبیب اله اقبالیان در 21 بهمن ماه 1361 در روستای قباسرخ از توابع بخش مرکزی بیجار گروس به دنیا آمد و در تاریخ یکم فروردین ماه 1343 در کردستان به شهادت رسید.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، روزهایی که رهبر کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) در مقابل رژیم ستم شاهی قیام کرد و دشمن به خیال خام بود، امام را تنها و بی یار و یاور می‌پنداشت، آن مرد الهی فرمودند یاران من در گهواره هستند و شاید برای خیلی‌ها درک این جمله کار آسانی نبود و خیلی‌ها به آسانی از کنار آن گذشتند و از درک آن عاجز ماندند.

شهید حبیب اله اقبالیان در همان روزها پا به عرصه گیتی نهاد.

شهید اقبالیان در اول فروردین ماه سال 1343 در روستای قبا سرخ از توابع بخش مرکزی بیجار گروس در خانواده‌ای روستایی و کشاورز متولد شد.

پدرش علی اشرف و مادرش اختر نام داشت، حبیب الله پس از پشت سر نهادن ایام طفولیت در دبستان روستا ثبت کرد و تحصیلات ابتدایی را باموفقیت به اتمام رساند و سپس در کنار پدرش به کار کشاورزی مشغول شد.

شهید اقبالیان از سال 1357 فعالیت‌های انقلابی خود را با پیروی از آرمان‌های امام خمینی (ره) آغاز کرد و در انتقال این پیام به اهل روستا فعال بود.

بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و متعاقب آن پیدایش گروهک‌های ضد انقلاب در منطقه‌ای کردستان و هجوم رژیم بعث عراق به مرزهای میهم اسلامی، او برای پیوستن به رزمندگان سپاه اسلام لحظه شماری می‌کرد.

نقل می‌کنند در عالم خواب به او الهام می‌شود که به جبهه‌های جنگ عزیمت نماید و با همین انگیزه، در سال 1361 به صف سبز پوشان اسلام درآمد و راهی مناطق عملیاتی شد.

در آن سال مردم در دو جبهه می‌جنگیدند، جنگ داخلی و مبارزه با گروهک‌های ضد انقلاب و از سوی دیگر جبهه مبارزه با مزدوران رژیم بعث عراق که با تجاوز به میهن اسلامی جنگی تمام عیار را به ملت بزرگ ایران اسلامی تحمیل کرد.

شهید حبیب الله اقبالیان با عضویت در سپاه در پایگاه‌های عملیاتی کردستان به فعالیت پرداخت و سرانجام پس از گذشت چند ماه حضور در سپاه و شرکت در چندین عملیات و درگیری قلب پاکش را برای کشور و اسلام عزیز همواره می‌تپید سپر گلوله‌های دشمن قرار داد و در آستانه سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در 21 بهمن سال 1361 به درجه رفیع شهادت نائل آمد و در گلزار شهدای بیجار در کنار همرزمان شهیدش ماوا گرفت.

شهید حبیب الله اقبالیان اینچنین در وصیت نامه خود آورده است:

چون شهادت را در پیش چشم خود می‌بینم بر خود لازم دانستم چند کلمه بعنوان وصیت نامه نوشته و از خود باقی بگذارم، خدایا از تو می‌خواهم به امام امت عمر طولانی ده، و به رهبری امام زمان راه کربلا را باز نموده تا قبر حضرت سیدالشهدا را زیارت کنیم و ما را از سربازان امام زمان (عج) قرار بده .

به دوستان و آشنایان توصیه می‌کنم که راهم را دنبال کنند، زیرا راهی را که ما در پیش گرفته‌ایم راه امام حسین (ع) است.

به پدر و مادرم توصیه می‌کنم که بعد از شهادت من ناراحتی نکند، چون گریه و زاری آنها باعث خوشنودی دشمنان خواهد شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: