• شنبه ۱۱ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۴۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 969-2490-5
  • خبرنگار : 68003
  • منبع خبر : گفتگو

کمیسیون پزشکی برای 390 نفر مدعی مصدومیت شیمیایی در کردستان برگزار شد

معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کردستان از برگزاری کمیسیون پزشکی برای 390 نفر مدعی مصدومیت شیمیایی در مریوان خبر داد.

محمد احمدی، معاون بهداشت و سلامت بنیاد شهید کردستان در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه کردستان، با اشاره به برگزاری یک کمیسیون پزشکی برای تعیین درصد جانبازان در هر سال اظهار کرد: کمیسیون پزشکی مدعیان مصدومیت شیمیایی هر چند سال یکبار در استان برگزار می‌شود.

وی از برگزاری کمیسیون پزشکی برای 390 نفر مدعی مصدومیت شیمیایی در روزهای 9 و 10 آذرماه در شهرستان مریوان خبر داد.

معاون بهداشت و سلامت بنیاد شهید کردستان بیان کرد: این کمیسیون برای مصدومین روستاهای سروآباد و مریوان که در دوران هشت سال دفاع مقدس روستای آن‌ها مورد حمله شیمیایی رژیم بعث قرار گرفته، برگزار می‌شود.

وی اعلام کرد: این کمیسیون برای کسانی که فاقد مدارک بالینی همراه با مجروحیت بوده، برگزاری می شود که با ارائه سی تی اسکن ریه و اسپیرومتری مورد معاینه بالینی توسط اعضای تیم تخصصی قرار خواهند گرفت.

احمدی عنوان کرد: در صورت احراز مجروحیت شیمیایی آن ها تحت پوشش خدمات بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کردستان قرار خواهند گرفت.

وی افزود: در این کمیسیون ۹ نفر از پزشکان و متخصصان اعصاب و روان، چشم، پوست، ارتوپدی، داخلی، ریه، پزشک عمومی و دو نفر کادر همکار حضور دارند.

معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کردستان یادآور شد: در حال حاضر ۹ هزار و ۵۰۰ نفر جانباز در استان کردستان تحت پوشش خدمات بنیاد شهید و امور ایثارگران هستند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: