• پنجشنبه ۹ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 969-2991-5
  • خبرنگار : 68013
  • منبع خبر : گزارش

جمع آوری 2.3 میلیارد تومان زکات در سنندج

دبیر شورای زکات شهرستان سنندج گفت: 2 میلیارد و 300 میلیون تومان زکات در هشت ماهه نخست امسال در سنندج جمع آوری شده است .

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، غلامرضا آرامش، در جمع خبرنگاران با بیان اینکه پرداخت زکات می تواند به اقتصاد جامعه اسلامی و برقراری عدالت اجتماعی کمک کند، اظهار کرد: این نهاد تلاش می کند با جمع آوری و هدایت زکات به سمت نیازمندان در کمک به رفع مشکلات آقتصادی آنها موثر واقع شود .

وی در ادامه با اشاره به اینکه تعهد این شهرستان در زمینه زکات سال جاری جمع آوری دو میلیارد و 66 است، افزود: دو میلیارد و 300 میلیون تومان زکات در هشت ماهه نخست امسال جمع آوری شده است که با جمع آوری این مبلغ شاهد تحقق 130 درصدی زکات این شهرستان بوده ایم .

آرامش با اشاره به اینکه این مبلغ از طریق پرداخت 194 مورد زکات از طریق خیران جمع آوری شده است، اعلام کرد: 415 میلیون تومان از این مبلغ،  زکات مال التجاره، 312 میلیون تومان زکات غلات و مابقی زکات جمع آوری شده هم زکات واجب، کفاره و فطریه بوده است .

وی در ادامه گفت: زکات جمع آوری شده در جهت کمک به مشکلات مختلف نیازمندان شامل کمک هزینه ازدواج، تحصیل، درمان، معیشت و همچنین ساخت پروژه های عمرانی عام المنفعه همچون مساجد، خانه عالم و غسالخانه در سطح روستاهای این شهرستان هزینه شده است .

رئیس کمیته امداد منطقه دو سنندج افزود: جهت کمک به برنامه های زکات به همکاری و همراهی بخشداران، دهیاران و امامان جمعه و جماعت در سطح روستاهای سنندج نیازمندیم .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: