• پنجشنبه ۹ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۸:۰۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 969-2891-5
  • خبرنگار : 68017
  • منبع خبر : گزارش

استاندار کردستان:

فرهنگ سازی عدم استفاده از کالاهای قاچاق در جامعه رسالت مهم صداوسیما است

استاندار کردستان با اشاره به نقش صدا و سیما در کاهش تقاضای کالاهای قاچاق و به ویژه کالاهای سلامت محور، گفت: برخورد فیزیکی در کاهش تقاضا نتیجه عکس به دنبال دارد و باید از طریق آموزش و فرهنگ سازی اقدام کرد که رسالت اصلی صدا و سیما است.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، بهمن مرادنیا امروز پنج شنبه(9 آذر) در جلسه کمیسیون برنامه ریزی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز کردستان، اظهار کرد: قاچاق در استان کردستان و همچنین به طور گسترده تر در سطح کشور به معضلی تبدیل شده و به دلیل اهمیت آن، رهبری نیز بر مبارزه با این پدیده تاکید کرده اند.

وی افزود: کالاهای مخالف با موازین شرعی نظیر مشروبات الکلی، کالاهایی همچون مواد مخدر و کالاهایی که سلامت جامعه را تهدید می‌کنند، کالاهای قاچاقی هستند که بیشتر جامعه را متضرر می‌کنند.

استاندار کردستان عنوان کرد: در سطح کلان نیز قاچاق کالایی که به تولید داخلی ضربه می‌زند، بحثی جدی است و امروز بخش زیادی از فعالیت‌هایی که در مرزها و معابر مرزی ما انجام می‌شود، در همین راستاست.

وی تاکید کرد: باید تمام تلاش خود را بر سه آیتمی که به سلامت جامعه ضرر می‌رساند متمرکز کرده و با آنها برخورد کنیم.

مرادنیا به نقش و اهمیت صدا و سیما در این حوزه اشاره کرد و گفت: صدا و سیما باید در این حوزه پای کار باشد و از افراد نخبه و چهره‌های ملی و استانی و دانشگاهی برای بحث سلامت استفاده کند.

وی ادامه داد: نمی‌توانیم محصولات آرایشی- بهداشتی را در کشور جمع کنیم اما با توجه به اینکه رسالت اصلی صدا و سیما فرهنگ سازی و آگاهی بخشی است، می توان آموزش استفاده درست از طریق صدا و سیما را ارائه کرد.

استاندار کردستان تاکید کرد: انتظار می‌رود صدا و سیما به جد در مسائل فرهنگی در این بخش کار کند و به ویژه برای آگاه سازی نسل جوان در استفاده از دارو، وسایل آرایشی بهداشتی و مواد مخدر و ... ورود پیدا کند.

وی با اشاره به اینکه برخورد فیزیکی در چنین مواردی ممکن است نتیجه عکس به دنبال داشته باشد، گفت: آموزش و اطلاع رسانی از طریق تبلیغ و کار فرهنگی می‌تواند بسیار مفید باشد.

مرادنیا در پایان خاطرنشان کرد: با صرف برگزاری جلسات نمی‌توان کاری از پی برد و لازم است همه دستگاه‌ها با جدیت در این حوزه ورود پیدا کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: