• پنجشنبه ۹ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۰
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 969-1093-5
  • خبرنگار : 68002
  • منبع خبر : گزارش

ذخیره سازی ۸۰۰ نمونه خون بند ناف در کردستان

رییس جهاددانشگاهی استان کردستان از ذخیره سازی ۸۰۰ نمونه خون بند ناف در کردستان خبر داد.
به گزارش خبرگزاری ایسنا منطقه کردستان، چیا سهراب نژاد امروز پنجشنبه ۹آذرماه در همایش آموزشی ضامنان سلامت بخشندگان خون که در مجتمع ایثار سنندج برگزار شد گفت: آگاهی بخشی به خانواده ها برای تضمین سلامت فرزندان خود مهمترین هدف برگزاری این همایش است و ما وظیفه داریم که این چنین همایش هایی را تداوم بخشیم.
وی با بیان اینکه بانک خون بند ناف رویان، از افتخارات جهاددانشگاهی است افزود: نمایندگی بانک خون بند ناف در کردستان از سال۸۸ شروع به کارکرد و در این مدت تا کنون ۸۰۰ نمونه خون بند ناف را ذخیره کرده که امید است بتوانیم این آمار را افزایش دهیم.
رییس جهاددانشگاهی استان کردستان با تاکید بر لزوم آگاهی بخشی بانوان و خانواده ها با ذخیره خون بند ناف در سطح استان، بیان کرد: در راستای معرفی بیشتر این مهم اقدامات زیادی از جمله معرفی بانک خون به وسیله پخش تیزر در سینماها و مطب پزشک های استان، نصب بنرهای شهری و ... صورت گرفته است.
وی تصریح کرد: امید است بتوانیم در راستای سلامت خانواده قدم های مثبتی برداریم و جامعه و به ویژه زوجهای جوانی را که امروزه بسیار متفاوت هستند و به سلامتی فرزندان خود بیشتر اهمیت می دهند بیش از پیش آشنا سازیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: