• چهارشنبه ۸ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۸
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 969-893-5
  • خبرنگار : 68003
  • منبع خبر : گزارش

نتایج فعالیت های پژوهشی باید تجاری‌سازی شود

رئیس جهاددانشگاهی واحد کردستان گفت: اجرای طرح های پژوهشی باید به مرحله تجاری سازی برسد و نتایج آن صرفه اقتصادی و سرمایه گذاری داشته باشد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا منطقه کردستان ، چیا سهراب نژاد، امروز هشتم آذرماه در مراسم گرامیداشت هفته پژوهش که در سالن جلسات جهاددانشگاهی استان برگزار شد، اظهارکرد: پژوهش‌های جهاددانشگاهی باید کاربردی شود تا بتوان از نتایج آن در راستای توسعه جامعه بهره برد.

وی با اشاره به ظرفیت‌های جهاددانشگاهی در حوزه پژوهش افزود: واحد پژوهش جهاددانشگاهی در زمینه‌های کشت بافت توت‌فرنگی، مرکز خدمات تخصصی GIS ، مرکز انرژی‌های نو، تحقیقات کاربردی و ... فعالیت های خود را انجام می‌دهد .

رئیس جهاددانشگاهی واحد کردستان بیان کرد: ما درصددیم تا خروجی کارهای پژوهشی را تجاری سازی کنیم و از نتایج آن به ایجاد اشتغال و ثروت در جامعه کمک کنیم .

وی با اشاره به فعالیت مرکز تجاری سازی فناوری و توسعه اشتغال جهاددانشگاهی کردستان عنوان کرد: ثبت یک شرکت دانش بنیان در حوزه توت فرنگی به واسطه انجام فعالیت های پژوهشی در این راستا، طی سال جاری از اهداف این مرکز است.

سهراب نژاد با اشاره به اینکه به زودی کانون شکوفایی و خلاقیت در جهاددانشگاهی راه اندازی می‌شود، عنوان کرد: هدف از راه‌اندازی این کانون شناسایی افراد خلاق و صاحب ایده بوده که بعد از ورود به این کانون می‌توانند با استفاده از امکانات جهاددانشگاهی روی ایده خود کار کرده و تیم کاری خود را از میان سایر اعضای کانون مشخص کنند .

وی اعلام کرد: افراد موفق به تشکیل تیم‌های کاری وارد مرکز رشد واحدهای فناوری می‌شوند و می توانند از خدمات بیشتری از جمله آموزشی، مشاوره ای، تجاری سازی، تسهیلات بانکی و امکانات دفتری بهره‌مند شوند .

یادآور می‌شود؛ در پایان این مراسم از "پرویز اکبری" و "سرکوت عبدی" به عنوان اساتید پژوهشگر جهاددانشگاهی و "پرویز اصلانی" و "شلیر کاتورانی" به عنوان پژوهشگر جهاددانشگاهی تجلیل شد و "بهزاد خاطری" به عنوان پژوهشگر برتر معرفی و مورد تقدیر قرار گرفت .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: