• چهارشنبه ۸ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۷
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 969-793-5
  • خبرنگار : 68018
  • منبع خبر : گزارش

رئیس دانشگاه کردستان:

علم و فناوری خریدنی نیست/ تلاش و سرمایه گذاری لازمه پیشرفت علم و فناوری

  • رئیس دانشگاه کردستان گفت: توسعه پایدار مبتنی بر علم و پژوهش است و باید در نظر بگیریم که علم و فناوری خریدنی نیست بلکه باید تلاش و سرمایه گذاری کنیم.

به گزارش ایسنا منطقه کردستان، فردین اخلاقیان امروز چهارشنبه 8 آذر در همایش تجلیل از پژوهشگران استان، اظهار کرد: علم یک ثروت، پایه و اساس توسعه یک کشور است.

وی ضمن اشاره به اینکه کشورهای توسعه یافته راه رشد را برای پژوهشگران باز کرده اند، عنوان کرد: حال این مسئله امروز در کشور ما صدق می کند و ما هم باید این راه را برای پژوهشگران و نخبگان هموار کنیم.

اخلافیان در ادامه به سابقه تاریخی ایران از لحاظ علمی اشاره کرد و گفت: ایران از لحاظ علمی، فرهنگی و اجتماعی از قرن ها پیش صاحب علم و ثروت بوده و دانشمندان فراوان مطرحی در دنیا داشته است.

وی با اشاره به اینکه متاسفانه در یک دوران، علم در کشور رو به رکود رفت که هنوز آثار آن را نیز شاهد هستیم، بیان کرد: بعد از انقلاب اسلامی علم و پژوهش در ایران جان تازه ای گرفت و شرایط برای دانشمندان فراهم شده است که آثار آن نیز دیده می شود.

رئیس دانشگاه کردستان در ادامه با بیان این مهم که در راستای پژوهش در کشور باید بیشتر تلاش کنیم، خاطرنشان کرد: توسعه پایدار مبتنی بر علم و پژوهش است و باید در نظر بگیریم که علم و فناوری خریدنی نیست بلکه نیازمند تلاش و سرمایه گذاری است.

اخلاقیان در پایان با اشاره به اینکه  برای رسیدن به یک توسعه درون زا باید از سردرگمی دور شویم، یادآور شد: امروزه برای اینکه کاری را رو به جلو ببریم و در مسیر توسعه قرار بدهیم باید خود مردم تلاش کنند، در غیر این صورت نمی توانیم کاری را رو به جلو ببریم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: