• چهارشنبه ۸ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 969-2791-5
  • خبرنگار : 68002
  • منبع خبر : گزارش

نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی گفت:

"گارانتی بانک" لازمه سرمایه گذاران خارجی در کردستان است

نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مشکل اصلی سرمایه گذاران خارجی برای سرمایه گذاری در ایران و کردستان، "گارانتی بانک" است عنوان کرد: سرمایه گذاران خارجی نیاز به ضمانت سرمایه خود در ایران دارند.

منصور مرادی در ششمین جلسه کمیسیون بودجه و برنامه ریزی استان که با حضور رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس برگزار شد، با تاکید بر اینکه بخشی از درآمدهای مرز رسمی باشماق باید به کردستان و شهرستان های استان تعلق گیرد، اظهارکرد: متاسفانه هیچ اعتباری از درآمدهای مرز رسمی باشماق به کردستان اختصاص داده نمی شود و انتظار داریم این مهم اصلاح شود.

وی افزود: این اعتبارها باید در راستای تقویت زیرساخت ها ی استان به ویژه شهرستان مریوان هزینه شود.

نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: اتمام پروژه جاده مریوان به سنندج نیازمند اختصاص اعتبار بیشتری است و این مهم نیز باید برای سال آینده تامین اعتبار شود.

وی با بیان اینکه مشکل اصلی سرمایه گذاران خارجی برای سرمایه گذاری در ایران و کردستان، "گارانتی بانک" است عنوان کرد: سرمایه گذاران خارجی نیاز به ضمانت سرمایه خود در ایران دارند.

مرادی ادامه داد: یکی از مشکلات اصلی که ما در استان در خصوص بانک ها به ویژه بانک های خصوصی با آن مواجه هستیم جمع آوری سپرده هاست و بر همین اساس سرمایه گذاری فقط در مراکز و پایتخت کشور صورت می گیرد.

وی تصریح کرد: بانکها بنگاه های اقتصادی هستند و اگر سپرده های آنها در استان های استفاده شود بسیاری از مشکلات حل خواهد شد.

مرادی در پایان همکاری مجلس برای راه اندازی منطقه آزاد مریوان و بانه را به عنوان یکی دیگر از مطالبات مهم مردم استان درخواست کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: