• چهارشنبه ۸ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۵
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 969-693-5
  • خبرنگار : 68013
  • منبع خبر : گزارش

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش کردستان خبر داد:

برگزاری سومین المپیاد دانش آموزی سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی در کردستان

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش کردستان از برگزاری سومین المپیاد دانش آموزی سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی در استان و در مدارس دوره متوسطه دوم استان خبر داد .

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، مهدی نامدار در جمع خبرنگاران استان با اعلام این خبر گفت: این المپیاد در همه دبیرستان های دوره دوم متوسطه  نظری و دانش آموزان رشته های ریاضی و فیزیک و علوم تجربی برگزار می شود.

وی افزود: زمان ثبت نام المپیاد از تاریخ 18 تا الی 25 آذرماه جاری است و از طریق درگاه الکترونیکی www.oly.medu.ir سامانه ثبت نام المپیادهای علمی دانش آموزی صورت می گیرد که زمان برگزاری مرحله اول المپیاد 6 بهمن ماه 96 است.

نامدار به منابع آزمون این المپیاد نیز اشاره کرد و گفت: زیست شناسی سال دهم و یازدهم رشته علوم تجربی، شیمی سال دهم و یازدهم رشته علوم تجربی، آمار سال یازدهم رشته ریاضی فیزیک، فیزیک سال دهم و یازدهم رشته ریاضی فیزیک و کتابچه تکمیلی سلول های بنیادی می باشد که از طریق پایگاه اینترنتی www.isro.isti.ir قابل دریافت است .

به گفته وی این المپیاد در سه مرحله به صورت متمرکز برگزار می‌شود به صورتی که آزمون مرحله اوّل در سطح حوزه‌هاي اجرايي تعيين شده در سراسر کشور و آزمون مرحله دوّم در مرکز استان برگزار شده و برگزیدگان این مرحله، پس از گذراندن دوره‌های آموزشی پیش‌بینی شده، به مرحله سوّم یا اردوی تابستانی راه یافته و پس از آن نفرات برگزیده مشخص خواهند شد .

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش کردستان خاطرنشان کرد: در صورت برگزاری المپیاد بین‌المللی سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی، تعدادی از حائزین رتبه اوّل کشوری به عضویّت تیم ملّی جمهوری اسلامی ایران در اين المپياد در‌می‌آیند و در اوّلین دوره این رقابت علمی شرکت خواهند کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: