• سه شنبه ۷ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 969-1291-5
  • خبرنگار : 68013
  • منبع خبر : گزارش

عضو هیات رئیس اتاق بازرگانی سنندج:

استان‌های مرزی کشور نیازمند بودجه‌‌های ملی هستند

عضو هیات رئیس اتاق بازرگانی سنندج عنوان کرد: استان‌های مرزی کشور نیازمند بودجه‌های ملی هستند چون دروازه اشتغال و صادرات کشور هستند.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، محمدنجیب اداک در جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی که با حضور نمایندگان کمیسیون برنامه و بودجه مجلس امروز سه شنبه در سنندج برگزار شد، اظهار کرد: سال 88 مقام معظم رهبری به کردستان سفر کردند و این استان را یک استان فرهنگی نامیدند که انتظار می رفت این استان در این مورد ویژه دیده شود.

وی با تاکید بر اینکه درخواست عاجل برای تحقق این امر داریم؛ خطاب به نمایندگان حاضر در این جلسه گفت: شما نمایندگان در برابر مردم مسئولید پس نیابد رنگ مسئولیت در استان ما کم رنگ‌تر از سایر استان‌ها باشد.

عضو هیات رئیس اتاق بازرگانی سنندج عنوان کرد: استان‌های مرزی کشور نیازمند بودجه‌های ملی هستند چون دروازه اشتغال و صادرات کشور هستند.

وی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه دریاچه زریوار مریوان مرگ تنفس می‌کند، گفت: قبل از اینکه ارومیه دیگری شکل گیرد باید به داد دریاچه زریوار مریوان رسید.

اداک همچنین خواستار حذف واژه کولبری از ادبیات اقتصادی کشور شد و تصریح کرد: کولبری واژه بسیار ناشایستی است که باید از ادبیات اقتصادی کشور حذف شود.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود به مبحث منطقه آزاد بانه و مریوان هم اشاره و از نمایندگان مجلس خواست که برای رونق کردستان رای مثبت به این مبحث دهند.

عضو هیات رئیس اتاق بازرگانی سنندج همچنین خواستار تشکیل کمیسیون گردشگری در مجلس و وزارت گردشگری در مجموعه دولت شد و از نمایندگان خواست این دو مسئله را به صورت جدی دنبال کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: