• سه شنبه ۷ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۸
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 969-593-5
  • خبرنگار : 68002
  • منبع خبر : دانشگاه

همایش آموزش مطالعات اجتماعی کشور در دانشگاه فرهنگیان کردستان برگزار می شود

دبیر اجرایی همایش آموزش مطالعات اجتماعی کشور، از برگزاری این همایش در دانشگاه فرهنگیان کردستان در تاریخ 15 اسفندماه امسال خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه کردستان و به نقل از روابط عمومی پردیس شهید مدرس کردستان، مسعود الماسی مهلت پایان ارسال مقالات این همایش را پایان دی ماه امسال اعلام و اظهار کرد: همایش آموزش مطالعات اجتماعی کشور، به منظور آشنایی و استفاده بیشتر دانشجویان و دانش آموزان با مباحث اجتماعی در پردیس شهید مدرس کردستان برگزار می شود.

وی افزود: مطالعات اجتماعی در مدرسه و دانشگاه به دنبال آن است که به محصلان و دانشجویان خودشناسی، درک و فهم جامعه ی محلی، سرزمین ملی و جامعه ی جهانی، فرآیند اجتماعی شدن، درک بهتر از مسائل اجتماعی، اقتصادی و سیاسی، درک گذشته و حال برای تصمیم گیری بهتر، توانایی حل مسئله، کسب مهارتها و ایجاد یک نقش مشارکتی فعال در جامعه و پایبندی به ارزش ها را آموزش می دهد.

وی تصریح کرد: داشتن زندگی موفق در دنیای امروزی، داشتن روابط موفق با دنیای اطراف، شناخت درست جامعه و فرهنگ خود، استفاده مناسب از امکانات و منابع محیطی و برقراری تعامل سازنده با محیط های طبیعی و اجتماعی از جمله اهداف این همایش است.

در ادامه این جلسه دکتر احمد رش دبیر علمی همایش نیز، با بیان اینکه جامعه شناسی رشته ی وسیعی از علوم اجتماعی است که در مورد ساختار جامعه، گروه ها، نهادها و فرهنگ ها بحث می کند گفت: در برنامه درسی مطالعات اجتماعی، ایده ها و مفاهیمی نظیر خانواده، طبقات اجتماعی،ارزش ها، هنجارها و نحوه کنترل اجتماعی که برگرفته از جامعه شناسی هستند، مورد مطالعه قرار می گیرد.

وی با اشاره به اینکه بخش عمده ای از موضوعات مطالعات اجتماعی برگرفته از جامعه شناسی است افزود: یکی از واحدهای قابل مطالعه در کودکان جامعه شناسی است، چرا که با این مهم "خانواده و ساختار آن" یعنی اولین گروه بنیادی و پایه ی اول جامعه، کارکردهای آن و نقش اعضا را یاد می گیرند.

وی خاطرنشان کرد: معمولاً در پایه های ابتدایی، بعد از خانواده، همسایه، زندگی در جامعه و نهادهای اجتماعی، گروه های اجتماعی و نحوه شکل گیری آن ها مطالعه می شود.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: