• یکشنبه ۵ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 969-1690-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : گزارش

زلزله؛ مرزها را در نوردید

باید اعتراف کرد زلزله مرزها را شکست، درست است که زلزله قلب کردها را جریحه دار کرد اما صبر و قرار از شهرها و روستاهای مناطق کردنشین رخت بر بست و همگی برای نجات و همدلی و همراهی با مردم کرمانشاه زودتر از سراسر کشور متحد شدند و همت این مردم در ساعات اولیه به خاطر نزدیکی جغرافیایی و حس همدلی سبب شد که به داد مردم مصیبت دیده برسند و باری از غمشان بکاهند .

به گزارش ایسنا منطقه کردستان، نوعدوستی، همدلی و اشتیاق مردم کشور در کمک به زلزله زدگان کرمانشاه سرمایه ای ارزشمند و بی پایان بوده و هست و انسجام و همبستگی و وحدت آحاد جامعه در این حرکت زیبا و ستودنی بی بدیل و نمونه بود .

بروز حوادث و مصیبتی تلخ مانند زلزله که ویرانگر است و عزیزانت را می برد، زخمی و خانه به دوشی و آوارگی برجای می گذارد و با خرابی و ویرانی همراه است اما حس خداپسندانه، بشردوستانه و نوع دوستی و میهن پرستی از غم این دردها و رنج ها بسیار می کاهد و این ارزش و مهم واقعا خالی از زیبایی نیست و ستودنی است.

طبق فرموده خداوند متعال در قرآن کریم که می فرمایید: "در کار خیر از هم سبقت بگیرید" به حق، مردم کشور در این مورد باز هم از هم سبقت گرفتند و ثابت کردند که در التیام درد همدیگر و کمک به انسان های آسیب دیده و هموطنان حادثه دیده از یکدیگر پیشی می گیرند و به حق گل کاشتند و سنگ تمام گذاشتند که باید به این همت و همبستگی، همراهی، عشق و اراده درود فرستاد و در یک جمله بیان کرد: درود به عزت و شرف و غیرتتان .

ارسال هزاران کامیون و تریلری کانکس، چادر، پتو، موکت، وسایل گرمایشی، انواع کنسرو، نان، خشکبار، آب معدنی، وسایل بهداشتی و دارویی و... توسط همه اقشار مختلف و مردمی از همه مناطق کشور و پای کار بودن همه نهادهای مرتبط و مسئولین به ویژه حضور رهبر معظم انقلاب و دیگر دلسوزان کشور و به ویژه مشارکت خود مردم در منطقه که جدای از کمک های مادی و معنوی، شخصاً برای امداد رسانی حضور پیدا کرده بودند نمونه ای کوچک از این همت و اراده، عشق، عزت، همدلی و بزرگی ملت ایران بود .

اما در چند روز اول پلاک ماشین هارو که از سراسر ایران می دیدی اشک شوق از چشمات جاری می شد و به حق این جغرافیای کوچک و زخمی، قلب ایران شده بود و با تپشی آرام می تپید و چشم شاهد تصاویری بود که هرگز ندیده بود...درود بر قلبتان ای ایرانیان سربلند .

سبحان الله از این همه همت و ماشین ها و تریلی هایی که پی در پی، از راه می رسیدند و باید خالی و پخش می شد، نمی شود آسان از کنار این همه اراده، همدلی و همبستگی و عزت و مهربانی گذشت. مردم ایران،‌ کرمانشاه را پایتخت زندگی، اتحاد، عزت، همدلی و نوع دوستی و...کردند و تن لرزیده را گرما دادند و با این اقداماتشان زلزله را برای همیشه تاریخ شرمنده کردند .

همچنین باید اعتراف کرد زلزله مرزها را شکست، درست است که زلزله قلب کردها را جریحه دار کرد اما صبر و قرار از شهرها و روستاهای مناطق کردنشین رخت بر بست و همگی برای نجات و همدلی و همراهی با مردم کرمانشاه زودتر از سراسر کشور متحد شدند و همت این مردم در ساعات اولیه به خاطر نزدیکی جغرافیایی و حس همدلی سبب شد که به داد مردم مصیبت دیده برسند و باری از غمشان بکاهند .

اما آنچه بیشتر از همه قابل درک و روشن بود که زلزله آنچنان مرزها را شکست و درنوردید که دیگر مرزی و فاصله ای بین مذاهب و باورها و قومیت ها و جغرافیا و شهرها و روستاها باقی نذاشت و حرکتی شکل گرفت که بیان اینکه ایران تقریب مذاهب است و همبستگی قومی وجود دارد صحیح و جای خود، بلکه باید به فراتر از آن پرداخت و اندیشید و اعتقاد پیدا کرد .

حضور و همراهی و همت این مردم، غرش و لرزه و اراده زمین را هیچ لرزاند بلکه لرزه ای با ریشتر بسیار بالایی به نام "همه جای ایران سرای من است" ایجاد کرد و ثابت کرد که این مردم اگر بخواهند هیچ قدرت و دشمنی رخنه ای در وحدت و همبستگی و حس انسان دوستی و نوع دوستی و خدامحوری و ایمان آنان ایجاد نخواهد کرد و به راستی زلزله پاییزی شرمنده محبت مردم شد و بهاری شد و گل محبت و همدلی و همبستگی و همت و عزت و شرف از آن رویید .

وزش نوای گرم "ایستک" در دل شب های سرد دالاهو

همه مردم ایران آستین همت و همدلی و همدردی و کمک را برای حمایت و دلداری و التیام مردم مصیبت دیده و حادثه دیده زلزله کرمانشاه بالا زدند و در این مهم سهیم شدند که همه این افتخار متعلق به همگی است، از هر قشری مانند یک خانواده در این امر خداپسندانه و انسان دوستانه مشارکت کردند، موسسات خیریه، سازمان های مردم نهاد و فعالان اجتماعی و مدنی و فرهنگی و ورزشی به سرعت وارد عرصه شدند و کمپین های توسط مردم به صورت خودجوش برای جمع آوری کمک های مردمی به زلزله زدگان تشکیل شد که حرکت خودجوش مردم و شرکت ها و کارخانجات بخش خصوصی نیز بر این همت مضاعف افزود که نمونه آن همراهی و همکاری بسیار ارزشمند شرکت "ایستک" کردستان بود.

شرکت تولیدی و صنعتی خورشید زریوار کردستان یا شرکت نوشیدنی های خورشید زریوار (ایستک) در سال 85 در کمربندی بهشت محمدی سنندج به همت گروه سرمایه گذاری ایستک فعالیت خود را در زمینه تولید نوشیدنی های ماء الشعیر آغاز کرده است و در شمال کشور نیز دارای کارخانه و در بیشتر استانهای کشور دارای دفاتر نمایندگی و مرکز پخش است و از معتبرترین تولید کنندگان نوشیدنی ماءالشعیر بدون الکل و آب های میوه های گازدار در کشور است .

البته در تاریخچه تاسیس گروه سرمایه گذاری ایستک می توان به تصمیم برادران روزچنگ در سال 1382 توجه داشت که در ادامه فعالیتهای اقتصادی خود قصد ورود به عرصه تولید و کار و تلاش و اهمیت به ارزش معنوی ایجاد اشتغال را در دستور کار قرار داده و با مشارکت در شرکت تولیدی و صنعتی آرپانوش اولین گام در تولید ماءالشعیر گازدار بدون الکل را برداشته و این سرمایه گذاری منجر به احداث اولین کارخانه و نصب بهترین و پیشرفته ترین تکنولوژی ماشین آلات خط شیشه در عرصه تولید این محصول با ظرفیت هزاران بطر در ساعت شده که ضمن توسعه تولید ملی، در امر صادرات نیز موفق بوده اند .

با احداث این کارخانه  افراد زیادی اعم از فارغ التحصیلان، متخصصان و جوانان بیکار جذب بازار کار شدند و هم اکنون صدها نفر به صورت مستقیم و صدها نفر نیز به صورت مستقیم از طریق این شرکت ملی دارای اشتغال هستند .

شرکت ایستک و خانواده روزچنگ همواره در مواقع حادثه و مشکلات جامعه  و مناسبت های ملی حضوری نتیجه بخش داشته و حامی مردم و مسؤلان بوده اند و در امورات ورزشی و فرهنگی و اجتماعی حامی فعالان و مردم بوده و در توسعه منطقه و ارتقاء امنیت و آسایش جامعه نقش بی بدیلی داشته اند .

این شرکت با اهداء و ارسال ۷ کانتینر آب میوه از بهترین نوشیدنی های این شرکت در روزهای اول به مناطق زلزله زده استان کرمانشاه اولین اقدام ارزشمند این شرکت بود .

این محموله اهدایی ۷ کانتینر، شامل ۱۲۶ هزار بطری یک لیتری آبمیوه و نوشیدنی های گازدار و انرژی زا بود که روز دوشنبه 23 آبان یعنی دومین روز بعد از زلزله ارسال شد .

در دومین مرحله کمک ها و اقدام ارزشمند شرکت ایستک که به حق ستودنی و قابل تقدیر است اقدام به خرید 250 کانکس در اندازه های مختلف کرد که بیشر آنها کانکس های 18 متری و عالی هستند و آنها را به مردم مناطق محروم تر و روستایی بخش های زلزله زده ارسال می کند .

بخش اول این کانکس ها روز جمعه 3 آذر ماه و بخش دوم نیز روز شنبه 4 آذر ماه شامل 30 عدد کانکس در قالب دو کاروان ارسال و در مناطق روستایی شهرستان دالاهو (کرند) مستقر شدند و روز یکشنبه 5 آذر کاروان دوم و دوشنبه 6 آذرماه نیز تعدادی دیگر در این منطقه نصب می شود و مابقی نیز به همین ترتیب در قالب کاروانهای دیگری براساس اولویت و نیازسنجی که توسط نماینده این شرکت در خود منطقه با ههاهنگی مسؤلان منطقه و نمایندگانی مردمی صورت می گیرد ارسال و اهداء می شود .

این 250 کانکس به شهرها و روستاهای دالاهو، سرپل ذهاب، ثلاث باباجانی و قصر شیرین ارسال شده و می شود که به این اقدام و کارخیرخواهانه و خداپسندانه و ارزشمند شرکت " ایستک سنندج" باید آفرین و درود فرستاد .

در پایان باید اذعان داشت مردم واقعاً  سنگ تمام گذاشتند و بار دیگر اتحاد، همدلی و مشارکت ملت ایران را در لحظات حساس به نمایش گذاشتند و دست‌های پرمهر و سخاوتمند و پر عزت مردم کشور در این حادثه دل‌خراش بر روی شانه مردم کرمانشاه قرار گرفت تا تسلی بخش درد، غم و اندوه مردم زلزله‌زده این استان باشد. بدون تردید، مردم قهرمان، دلاور، مهمانواز و فرهنگی و شهیدپرور کرمانشاه که تجربه ارزشمند دوران دفاع مقدس را در کارنامه خود دارند، در سایه همبستگی خود و ملت ایران این روزهای سخت و دشوار را با آرامش و صبوری پشت سر خواهند گذاشت .

بازهم درود به همبستگی و همدلی و نوع دوستی و عزت و شرافت ملت ایران و در مقابل این حرکت ماندگار باید ضمن شکر خداوند متعال برای این نعمت، سجده شکر و قدردانی به جا آورد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: