• یکشنبه ۵ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۱
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 969-1395-5
  • خبرنگار : 68018
  • منبع خبر : گزارش

رئیس فدراسیون نجات غریق و غواصی:

استخرها نیازمند دید کارشناسانه و تخصصی تر هستند

رئیس فدراسیون نجات غریق و غواصی گفت: هیات استان ها باید با دید کارشناسانه به استخرها نگاه کنند و اگر شاهد عدم استاندارد این مکان هستند باید به ورزش و جوانان گزارش کامل ارائه دهند.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، مصطفی میرسلیم امروز 5 آذر در مجمع انتخابات هیات نجات غریق و غواصی استان کردستان که در سالن اجتماعات اداره ورزش و جوانان استان کردستان برگزار شد، ضمن اشاره به اینکه کردستان از نظر ایرانگردی شرایط خوبی دارد، اظهارکرد: کردستان مناطق بکر زیادی دارد ولی متاسفانه این مناطق شناسایی نشده است و همه باید تلاش کنیم که این منطقه را برای ایرانگرد ها فراهم و به آنها بشناسانیم.

وی ضمن اشاره به اینکه بحث نجات غریق، فقط به استخر ها باز نمی گردد، عنوان کرد: استان کردستان از منابع آبی زیادی برخوردار است و این می طلبد که ناجیان در تمام این حوزه ها فعال شوند تا هیچگاه جان فردی در خطر نباشد.

رئیس فدراسیون نجات غریق و غواصی با اشاره به اینکه باید اماکن آبی را شناسایی کنیم، بیان کرد: ورزش نجات غریق و غواصی تنها یک ورزش نیست بلکه باید در شناساندن منابع آبی فعال باشد تا با اینکار بتواند در خصوص این منابع سرمایه گذار جذب کند.

میرسلیم در ادامه با بیان این مهم که در منابع آبی مشکلات و تهدیدات باید بررسی و برای آن برنامه ریزی شود، ذکر کرد: آموزش در بحث نجات غریق، بسیار مهم است و هیات باید بتواند آموزش آقایان و بانوان را در موازات یکدیگر انجام دهد.

وی در ادامه تصریح کرد: ناجی گری و امداد یک مسئله کاملا انسانی است و چون با جان افراد سرو کار دارد باید در آموزش آن دقت زیادی شود و تا حد امکان از سختگیری های آموزشی استفاده کرد.

رئیس فدراسیون نجات غریق و غواصی کشور با تاکید بر این مهم که نجات باید یک ویژگی اصلی در باطن  ناجیان باشد، عنوان کرد: منجی باید از لحاظ روحی و روانی آمادگی نجات فرد و مقابله با بحران را داشته باشد و اگر ناجی از لحاظ روحی خود مشکل داشته باشد نمی تواند توان خود را برای نجات یک انسان دیگر بگذارد و این مقوله قابل اهمیت باید همیشه در نظر گرفته شود.

میرسلیم با بیان این مهم که ناجیان باید از لحاظ تجهیزات تکمیل باشند، عنوان کرد: هیات استان ها باید با دید کارشناسانه به استخرها نگاه کنند و اگر شاهد عدم استاندارد این مکان هستند باید به ورزش و جوانان گزارش کامل ارائه بدهند.

وی ضمن اشاره به اینکه تحلیل یک بحران برای ناجیان مهم است، خاطرنشان کرد: نجات غریقی صرف یک بازار کاسبی نیست بلکه یک عمل انسانی است که ورزشکاران برای نجات یک انسان پای در این عرصه می گذارد و فدراسیون موظف است همیشه حامی ناجیان باشد.

رئیس فدراسیون نجات غریق و غواصی کشور در پایان با اشاره به اینکه ناجیان باید همیشه  از حاشیه و بداخلاقی دور باشند، یادآور شد: هیات نجات غریق و غواصی استان کردستان باید در سال 96 یک نفر به عنوان منجی قهرمان سال را به فدراسیون معرفی کند و فدراسیون نیز با توجه به شرایط و ارزیابی های که انجام می دهد بین استانها یک نفر را به عنوان منجی قهرمان سال انتخاب می کند .

 

 

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: