• شنبه ۴ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۲۰:۳۳
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 969-493-5
  • خبرنگار : 68015
  • منبع خبر : گزارش

رئیس دانشگاه کردستان:

تدوین تئوری برای خدمت به مردم و جهانیان سرلوحه کار دانشگاهیان باشد

رئیس دانشگاه کردستان، با ذکر این نکته که برای تشکیل جامعه اسلامی و حکومت اسلامی نیاز به مبانی فکری و تئوری داریم، گفت: یکی از کلیدیترین مواردی که اساتید و دانشگاهیان باید بدان توجه داشته باشند، تدوین تئوری است که بتوان در راستای خدمت به مردم و جهانیان قرار بگیرد. 
به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کردستان «فردین اخلاقیان» امروز (شنبه 4 آذر) در همایش بزرگ جوانان انقلابی که به مناسبت سالروز تشکیل بسیج دانشجویی که در آمفی تئاتر مولوی دانشگاه کردستان برگزار شد با گرامیداشت هفته بسیج و پیروزی حق بر باطل، اظهار کرد: امام خمینی(ره) با اقدامات مدبرانه خود مسیر تاریخ را در خاورمیانه و کل دنیا عوض کرد
وی افزود: از جمله اقدامات سترگ رهبر کبیر انقلاب اسلامی ایران، تشکیل بسیج مستضعفین بود که در طول سال‌های بعد از انقلاب نیز منشأ خیر و خدمات به مردم شد.
رئیس دانشگاه کردستان بسیج را دارای دو محور اساسی دانست و تصریح کرد: محور اول بسیج اینکه حول رهبری حرکت کرده و چه در دوران جنگ و چه در دوران پس از جنگ همگام و همراه رهبری بوده و با این امر باعث اجتناب از تفرقه شد.
وی دومین محور بسیج را مردمی بودن آن دانست و گفت: بسیج سازمانی مردمی است که بیشتر اقشار آن را خود مردم تشکیل داده‌اند. 
اخلاقیان بهترین نمونه خدمات و نقش سازنده بسیج در سازندگی را حضور بسیجیان در بزنگاه‌های مختلف دانست و ادامه داد: بهترین نمونه این حضور، زلزله اخیر کرمانشاه است.
وی با ذکر این نکته که برای تشکیل جامعه اسلامی و حکومت اسلامی نیاز به مبانی فکری و تئوری داریم، خاطرنشان کرد: یکی از کلیدیترین مواردی که اساتید و دانشگاهیان باید بدان توجه داشته باشند، تدوین تئوری است که بتوان در راستای خدمت به مردم و جهانیان قرار بگیرد. 
رئیس دانشگاه کردستان در پایان گفت: تمامی بسیجیان در خدمت کشور و در خدمت رهبری و سرباز واقعی علی بن ابی طالب و حضرت رسول اکرم(ص) هستند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: