• شنبه ۴ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۹
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 969-293-5
  • خبرنگار : 68013
  • منبع خبر : گزارش

نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری در سنندج افتتاح شد

به مناسبت هفته پژوهش، نمایشگاه هفته پژوهش، فناوری و فن بازار امروز شنبه چهارم آذرماه با حضور مراکز علمی استان در محل پارک علم و فناوری استان افتتاح شد.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، آیین افتتاحیه نمایشگاه استانی هفته پژوهش و فناوری و فن بازار امروز شنبه چهارم آذر ماه، با حضور رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کردستان، فرماندار سنندج، مدیر کل برنامه ریزی، نوسازی و تحول اداری استانداری کردستان و مدیران ارشد دانشگاه ها و سازمان های استان کردستان در محل پارک علم و فناوری استان کردستان برگزار شد.

این نمایشگاه در سالن نمایشگاه‌ها و نوآوری پارک علم و فناوری استان کردستان در 36 غرفه و به مساحت تقریبی 500 متر برگزار می شود و در آن آخرین فعالیت ها و دستاوردهای پژوهشی و فناوری واحدهای فناور پارک علم و فناوری استان کردستان، دانشگاه ها، پژوهشگاه ها، سازمان ها و ارگان های استان کردستان به معرض نمایش گذاشته می شود.

در مراسم افتتاحیه همچنین از برخی از دستاوردهای سازمان تحقیقات کشاورزی استان کردستان نیز پرده برداری شد.

رییس پارک علم و فناوری استان کردستان در جمع خبرنگاران استان، با اشاره به اهمیت نمایشگاه استانی پژوهش و فناوری، از تمامی دستگاه ها و سازمان های استان دعوت کرد تا در این نمایشگاه حضور به هم رسانند و از دستاوردهای فناورانه، نوآورانه، علمی، پژوهشی و تحقیقاتی استان بازدید به عمل آورند.

خالد سعیدی از پارک های علم و فناوری به عنوان طلایه داران رشد و توسعه پایدار نام برد و گفت: پارک علم و فناوری استان کردستان با توجه به اینکه با پنج سال عمر، یکی از جوانترین پارک های کشور است، در این مدت کوتاه توانسته است با جذب و حمایت از نخبگان و فارغ التحصیلان جوان دانشگاهی نقش به سزایی در ایجاد اشتغال پایدار ایفا کند.

وی با بیان اینکه در کشورهای توسعه یافته، مهمترین ابزار توسعه اقتصادی، مردمی کردن اقتصاد است، افزود: بر این اساس باید راهکارهایی را برای مردمی کردن اقتصاد یافت تا از این رهگذر بتوان اعتماد و سرمایه اجتماعی را جلب کرد، چرا که یکی از دلایل توسعه اقتصادی کشورهای غربی توجه ویژه به نقش مردم در بهبود و رونق اقتصاد است.

رئیس پارک علم و فناوری کردستان یکی از راهکارهای مردمی سازی اقتصاد، به ویژه اقتصاد دانش بنیان و دانایی محور را برجسته کردن نقش پژوهش و فناوری در زندگی روزمره مردم به ویژه در حوزه ایجاد اشتغال پایدار عنوان کرد و تصریح کرد: حمایت از نخبگان و نوآوران و ایجاد زیرساخت های توسعه فناوری برای اشتغال پایدار در داخل کشور و به تبع آن کاهش آمار بیکاری فارغ التحصیلان دانشگاهی و جلوگیری از فرار مغزها، از کارهایی است که باید در اولویت نهادهای پژوهشی قرار گیرد.

وی در ادامه اظهار کرد: مردم باید لمس کنند که پژوهش، علم و فناوری بر زندگی آنها تأثیر مثبتی خواهد گذاشت، خطری که پایه های دیانت، خانواده و آینده جوانان ما را تهدید می کند نبود شغل است و این از وظایف پارک های علم و فناوری است که بتوانند با ایجاد اشتغال پایدار این تهدیدات را تا حدودی دفع کنند.

لازم به ذکر است که در نمایشگاه استانی هفته پژوهش و فناوری، 42 سازمان، دانشگاه و شرکت و واحد فناور در 36 غرفه، بیش از 85 محصول نوآورانه و فناورانه و بیش از 200 پژوهش را در قالب کتاب و پایان نامه های دانشگاهی عرضه کرده اند.

این نمایشگاه از تاریخ 4 الی 8 آذر ماه 96 در ساعت 9 الی 12 و 14 الی 17 برای بازدید عموم دایر است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: