• پنجشنبه ۲ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۴۵
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 969-297-5
  • خبرنگار : 68021
  • منبع خبر : گزارش


جشنوارۀ انتخاب قوچ برتر نژاد کُردی در سقز برگزار شد

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان کردستان با اشاره به اینکه یک میلیون و 330 هزار راس گوسفند قوچ برتر نژاد کُردی در کردستان وجود دارد.
 به‌ گزارش ایسنا منطقه کردستان خالد جعفری در جشنواره انتخاب قوچ برتر نژاد کردی، اظهار کرد: تعداد یک میلیون و 330 هزار راس گوسفند قوچ برتر نژاد کُردی در کردستان وجود دارد.
وی افزود: این جشنواره برای حفاظت از ذخایر ژنتیکی دامپروری، در دو ردۀ سنی در شهرستان سقز برگزار شد.
معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی کردستان، تصریح کرد: در این جشنواره بر خصوصیات مثبت گوسفند نژاد کردی که از نژادهای معروف کشور محسوب می شود و دارای ۲ تیپ دشت و کوهستان است، تأکید شد.
وی خاطرنشان کرد: تشریح مزایای نگهداری و پرورش این نژاد برای جلوگیری از نفوذ سایر نژادهایی که شرایط لازم را با وضع منطقه ندارند و در دراز مدت می توانند موجبات آفت دامپروری را فراهم کنند از اهداف این جشنواره بود.
جعفری ادامه داد: همچنین شناساندن گوسفند کُردی به عنوان اکو تیپ برتر منطقه ازد دیگر اهداف جشنواره بود.
گفتنی است این جشنواره از نگاه فرماندار سقز به عنوان یکی از زیربنایی‌ترین موضوعات در مسیر تحقق اقتصاد مقاومتی یاد شده است.
علی اکبر ورمقانی، اظهار کرد: برگزاری جشنواره های مختلف در حوزه کشاورزی باعث شناسایی و معرفی ظرفیت های این حوزه شده و توجه به اقتصاد روستاها باعث تثبت شغل، کمک به افزایش تولید، کاهش مهاجرت و مهاجرت معکوس خواهد شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: