• پنجشنبه ۲ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۷
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 969-197-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : گفتگو

رشد 3 برابری موقوفات بانه در سال جاری

رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان بانه گفت: 460 میلیون تومان اجرای نیّت واقف داشته ایم که صرف برنامه های عمرانی مساجد شده که طی سال جاری رشد بسیار خوبی داشته است.
شریفی در گفت و گو باخبرنگار ایسنا منطقه کردستان با اشاره به اینکه هرساله 25  آبان تا 4 آذر به عنوان دهه وقف نامگذاری می شود اظهار کرد: امسال تاکنون 281 موقوفه در این شهرستان به ثبت رسیده است.
وی افزود: این موقوفات شامل یک هزار و 670 رقبت بوده که یک هزار و 370 مورد آن دارای درآمد بوده و مابقی بدون درآمد و به صورت انتفاعی بر اساس نیت واقف صورت می گیرد.
همچنین در شش ماه اول امسال, اوقاف در حوزه اجارات 400 سند اجاره رقبت تنظیم و تجدید کرده است که در این بخش نسبت به سال گذشته شاهد رشد 30 درصدی بوده ایم. وی عنوان کرد: به مناسبت دهه وقف تعداد 20 برنامه در سطح شهر به اجرا رسیده که شامل محفل قرآن, دیدار با خانواده شهدا و امامان جمعه، دیدار با رؤسای ادارات تخصصی و....می باشد.
رییس اداره اوقاف و امور خیریه بانه ادامه داد: از نظر حقوقی 15 مورد اجرای احکام و 12 صدور حکم از جانب مقام قضایی صورت گرفته است که شاهد رشد 6 برابری بوده ایم.
شریفی در پایان با تشکر و قدردانی از خیرین شهرستان بانه درخواست کرد که نیازهای امروزی جامعه از جمله علمی و آموزشی، پزشکی و درمانی، کمک به ایتام و ... از جانب خیرین بیشتر درک شود چون فعلا ساخت مسجد در اولویت قرار ندارد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: