• چهارشنبه ۱ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 969-191-5
  • خبرنگار : 68017
  • منبع خبر : گفتگو

مدیر باغبانی جهاد کشاورزی کردستان در گفتگو با ایسنا خبر داد:

تولید و برداشت 6 هزار تن انار در کردستان

مدیر باغبانی جهاد کشاورزی کردستان گفت: امسال تولید و برداشت شش هزار تن انار در استان پیش بینی شد که نسبت به سال گذشته 12 درصد افزایش داشته است. 

 اردشیر پورحبیبی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه کردستان، اظهار کرد: استان کردستان دارای 450 هکتار سطح زیر کشت انار است که 90 درصد آن در شهرستان سروآباد و مابقی نیز در شهرستان کامیاران واقع شده است. 

وی افزود: امسال تولید و برداشت شش هزار تن انار در استان پیش بینی شده و در حال حاضر برداشت همچنان ادامه دارد تا به میزان پیش بینی شده برسیم. 

مدیر باغبانی جهاد کشاورزی کردستان عنوان کرد: میزان پیش بینی شده تولید انار در سال جاری نسبت به سال گذشته 12 درصد افزایش داشته است. 

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر هزار نفر بهره بردار این محصول در استان مشغول به فعالیت هستند، گفت: به دلیل کم بودن تولید این محصول، به صورت تازه خوری در استان مصرف می شود و صادر یا فرآوری نمی شود. 

پور حبیبی با اشاره به اینکه هیچ کارخانه فرآوری میوه در استان وجود ندارد، خاطرنشان کرد: با توجه به برنامه توسعه و همچنین مازاد تولید برخی میوه ها نظیر هلو، شلیل، توت فرنگی و ... وجود صنایع تبدیلی و کارخانه فرآوری در استان ضروری است.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: