• سه شنبه ۳۰ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 968-13890-5
  • خبرنگار : 68002
  • منبع خبر : گزارش

رئیس دانشگاه کردستان خواستار شد؛

نحوه برخورد درست و اصولی با بلایای طبیعی در مباحث دانشگاهی گنجانده شود

رئیس دانشگاه کردستان با اشاره به نقش کلیدی برخورد درست در مواجهه با بلایای طبیعی، گفت: دانشگاه‌ها باید نحوه مواجه شدن اصولی و درست با حوادث و بلایای طبیعی را در مقوله آموزش و پژوهش خود بگنجانند .

به گزارش خبرنگار خبرگزاری ایسنا، منطقه کردستان، دکتر فردین اخلاقیان امروز (سه‌شنبه، 30 آبان) در سمینار «گزارش زلزله سرپل ذهاب و درس‌هایی برای ایمن‌سازی شهرها و روستاهای کردستان» که در تالار مولوی دانشگاه کردستان برگزار شد، ضمن ابراز همدردی و تسلیت به بازماندگان زلزله غرب کشور، قدردان انسجام ملی شد و اظهار کرد: سختی‌ها و بروز بلایای طبیعی در دنیا امری بدیهی است .

وی با تأسی از آیات قرآن کریم، افزود: خداوند متعال عقل، خرد و علم را به بشر عطا کرد تا در موجه با سختی‌ها با بهره‌گیری مثبت و سازنده از آنها بحران را پشت سر گذارد .

رئیس دانشگاه کردستان با اشاره به اینکه در بحث زلزله توجه به استحکام ابنیه و ساخت و سازها از الزامات عقلانی است، تصریح کرد: اگر غیر از این باشد سکوت اخلاقی حکم‌فرماست .

وی با تأکید بر اینکه قدم برداشتن در مسیری غیر از پایبندی به اصول اخلاقی در حوزه برخورد با بلایا، رفوزه شدن در امتحانات و آزمایشات الهی است، گفت: ایجاد انسجام سیستمی وظیفه دولت و ملت است تا به کمک آن بهتر بتوان به مدیریت بحران پرداخت .

اخلاقیان با بیان اینکه طی زلزله رخ داده اخیر، نکات شایان توجهی‌ نمودار شد، گفت: در کنار تألم خاطر از شرایط به وجود آمده شاهد حمایت چشمگیر ملت همیشه در صحنه ایران از زلزله‌زدگان و پشتیبانی بی‌چون و چرای آنان بودیم که خود نقطه عطفی در عرصه همدلی و همدردی بود .

وی با ذکر این نکته که خانواده دانشگاهی نیز در کنار سایر اقشار سعی در کاهش آلام ناشی از زلزله را داشتند، خاطرنشان کرد: امید است که با همیاری و استقبال دولت هرچه بهتر این حمایت‌ها سازماندهی و تجمیع شوند .

رئیس دانشگاه کردستان در پایان با بیان لزوم احساس نیاز سیستمی در مواجهه شده با بلایای طبیعی، یادآور شد: دانشگاه‌ها نیز در این مقوله سهم خود را با گنجاندن نحوه مواجه شدن اصولی و درست با حوادث و بلایای طبیعی در بحث آموزش و پژوهش خود، ادا کنند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: