• سه شنبه ۳۰ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۰
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 968-6094-5
  • خبرنگار : 68013
  • منبع خبر : گزارش

مسئول دبیرخانه کانون های مساجد کردستان عنوان کرد:

اجرای نهضت بین المللی نهج البلاغه خوانی در سطح کانو‌های مساجد

مسئول دبیرخانه کانون های مساجد کردستان به نهضت بین المللی نهج البلاغه خوانی در سطح کانون‌های مساجد کشور اشاره کرد و گفت: این نهضت ویژه مدیران و فعالان کانون های مساجد است که با محوریت هسته های پژوهش برگزار می شود.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، کامل گلباغی، امروز سه شنبه(30 آبان) در جلسه توجیهی هسته های پژوهش مدیران و فعالان کانون های مساجد استان که با محوریت طرح نهضت نهج البلاغه خوانی در مجتمع فجر سنندج برگزار شد، اظهار کرد: خواندن نهج البلاغه برای فهم بهتر قرآن لازم است.

وی با بیان اینکه عملیاتی کردن فعالیت ها و کاربردی کردن امور در دستور کار دبیرخانه کانون های مساجد است، عنوان کرد: این دبیرخانه بیشتر به سمت و سوی فعالیت ها و برنامه های کاربردی و عملیاتی پیش می رود.

گلباغی، با بیان اینکه هسته های پژوهش می توانند چراغ راهنمای کانون های مساجد باشند، تاکید کرد: پژوهش باعث می شود تا قدم های بهتری برداریم چرا که انجام دادن فعالیت ها بدون تحقیق و پژوهش درصد خطا را بالا می برد.

مسئول دبیرخانه کانون های مساجد در ادامه به نهضت بین المللی نهج البلاغه خوانی در سطح کانون های مساجد کشور اشاره کرد و افزود: این نهضت ویژه مدیران و فعالان کانون های مساجد است که با محوریت هسته های پژوهش برگزار می شود.

این مقام مسئول با بیان اینکه در حال حاضر 45 هسته پژوهش در سطح کانون‌های مساجد استان کردستان فعالیت می کنند، بیان کرد: سهیه استان در راستای اجرای طرح نهضت فراگیر نهج البلاغه خوانی 38 هسته پژوهشی در کانون های مساجد است.

کارشناس آموزش و پژوهش دبیرخانه کانون های مساجد کردستان، نیز در ادامه این جلسه بیان کرد: تغییر در رفتار منوط به تغییر نگرش است و اگر بخواهیم نگرش مان تغییر کند باید به سمت و سوی آموزش مبتنی بر آموزه های دینی و اسلامی روی بیاوریم.

مهدی ده ده جانی، آموزش های مبتنی بر پژوهش را تاثیرگذارترین آموزش عنوان کرد و افزود: پژوهش در یک جامعه ضرورتی انکارناپذیر است چرا که رشد جامعه بر مبنای پژوهش قابل توجه است.

وی با اشاره به ظرفیت جوانان انقلابی و متدین در کانون های مساجد خاطرنشان کرد: هسته‌های پزوهشی فعال در سطح کانون های مساجد می توانند خوراک فکری اعضای کانون را تامین کنند و لازم است مدیران هسته های پژوهش به این موضوع اهتمام بیش از پیش داشته باشند.

کارشناس آموزش و پژوهش دبیرخانه کانون های مساجد کردستان خطاب به مدیران مسئول کانون های مساجد حاضر در جلسه تصریح کرد: در مرحله اول با توجه به ظرفیت های متعدد در کانون، خانه های نور، اوقات فراغت، هسته های پژوهش، اعضای کتابخانه ها، طرح چهره به چهره و ... نسبت به تشکیل یک گروه حداقل پنج تا هفت نفره اقدام کنید.

ده ده جانی، با بیان اینکه در مرحله اول این طرح فقط قرائت نهج البلاغه مد نظر است، افزود: تلاش براین است که در مرحله اول نهج البلاغه به طور کامل قرائت شود و با توجه به این امر در ابتدا فقط ترجمه نهج البلاغه خوانده می شود که طی به بررسی های صورت گرفته از ترجمه مرحوم دشتی استفاده شود.

 وی بازه زمانی اجرای طرح را 6 تا 9 ماه اعلام و تاکید کرد: کانون‌های منتخب، باید این طرح را در برنامه هفتگی خود قرار دهند و نهج البلاغه را از آسان به سخت بخوانند یعنی ابتدا حکمت‌ها و بعد از آن نامه‌ها و خطبه‌ها خوانده شود.

در ادامه این جلسه هفت جلد کتاب محمدمثل گل بود، ملاقات در شب آفتابی، گام های سلوک، نگاهی به زندگی و زمانه ی رهبر مسلمانان آمریکا شهید مالکوم ایکس، نگاهی به زندگی و زمانه ی شهید دکتر مصطفی چمران، نگاهی به زندگی و زمانه ی شهید دکتر سید محمد بهشتی، تغذیه طب ایرانی برای استفاده هسته های پژوهشی در اختیار مدیران مسئول کانون های مساجد متولی این طرح قرار گرفت.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: