• شنبه ۲۷ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 968-5991-5
  • خبرنگار : 68013
  • منبع خبر : گزارش

مشاور معاون امور اقتصادی و بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت:

مبارزه با پولشویی در کشور مغفول مانده است/ ضرورت شفاف‌سازی جرایم پولشویی

مشاور معاون امور اقتصادی و بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: تاکنون مبارزه با پولشویی در کشور مغفول مانده است و باید از یک جایی این موضوع آغاز و شفافیت ایجاد شود.

به گزارش ایسنا منطقه کردستان، جمشید گلپور امروز 27 آبان ماه در کارگاه آموزشی مبارزه با تروریسم و تامین مالی تروریسم در سنندج، با اشاره به اینکه پولشویی به درآمدهای خلافی که مسیر قانونی را در اقتصاد پیدا کرده اند اطلاق می شود اظهار کرد: باید با این پدیده با جدیت مبارزه شود.

وی با اشاره به اینکه پولشویی فضای کسب و کار را ناامن می‌کند و بر همین اساس، اصناف در راستای مبارزه با آن باید با حساسیت تمام مشاهدات غیرمعقول را در معاملات بزرگ گزارش کنند افزود: اصناف به منظور جلوگیری از پولشویی در مرحله نخست باید مبارزه جدی خود را با این پدیده آغاز کنند .

مشاور معاون امور اقتصادی و بازرگانی وزارت صنعت اعلام کرد: در مبارزه با پولشویی باید مسیرها را برای سوءاستفاده پولشویان بسته و عرصه را تنگ کنیم .

وی با تاکید بر اینکه باید بخش خصوصی وارد عرصه مبازره با پولشویی ‌شود بیان کرد: تاکنون مبارزه با پولشویی در کشور مغفول مانده است و باید از یک جایی این موضوع آغاز و شفافیت ایجاد شود.

گلپور با اشاره به برخی از جرائمی که در کشور به پولشویی منتهی می شود، مطرح کرد: پولشویی از جرائمی است که با جدیت بیشتری با آن برخورد شده و این موضوع موجب جلوگیری از پولدار شدن یک شبه و فرار مالیاتی می‌شود .

وی افزود: قاچاق مواد مخدر، قاچاق سوخت، قاچاق کالا و ارز، رشوه، اختلاص و مشروبات الکلی از جمله جرائمی است که منجر به پولشویی می شود .

مشاور معاون امور اقتصادی و بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت در ادامه به اهداف این کارگاه آموزشی اشاره کرد و گفت: صنوف مشمول این طرح شامل مشاورین املاک، نمایشگاه های اتومبیل، طلا و جواهر، سنگ های قیمتی و فرش دستباف بوده و قصد داریم با اطلاع رسانی به صنوف، مسیر متخلفان پولشویی را تنگ کرده که آنها حداقل در حوزه اصناف به هدف خود نرسند .

وی یادآور شد: با توجه به گزارش نظارت های بخش های مالی شامل بانک ها و موسسات مالی کشور، متخلفین پولشویی با شگردهای جدید به سمت بخش های غیرمالی که اصناف هستند روی آورده اند و ما اگر بتوانیم این بخش را برای آنان نا امن کنیم دیگر جایی برای تخلفات پولشویی در سطح کشور باقی نخواهد ماند .

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: