• جمعه ۱۲ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۲
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 968-2092-5
  • خبرنگار : 68018
  • منبع خبر : گزارش

نماینده سنندج، دیواندره، کامیاران در مجلس شورای اسلامی:

منطقه آزاد تجاری بانه-مریوان مانند یک تیغ دو لبه است

نماینده سنندج، دیواندره، کامیاران در مجلس شورای اسلامی گفت: منطقه آزاد تجاری بانه- مریوان مانند یک تیغ دو لبه است و این موضوعمی تواند هم خوب و هم  بد باشد، اما  برای استان کردستان که صادارت ندارد و بالغ بر 150 هزار بیکار دارد موقعیت خوبی است.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، سید احسن علوی در جریان بازدید از غرفه مطبوعات استان کردستان در بیست و سومین نمایشگاه مطبوعات کشور ضمن اشاره به اینکه منطقه آزاد تجاری بانه-مریوان به مانند یک تیغ دو لبه است، اظهار کرد: منطقه آزاد تجاری بانه- مریوان می تواند هم خوب و هم بد باشد ولی  برای استان کردستان که صادارت ندارد و بالغ بر 150 هزار بیکار دارد موقعیت خوبی است.

وی ضمن اشاره به اینکه بحث منطقه آزاد تجاری بانه-مریوان فرصت خوبی برای اشتغال است، عنوان کرد: مدیریت منطقه آزاد تجاری بانه-مریوان باید برعهده یک فرد بومی باشد و  نباید اجازه داد به خلوتگاه دلالان تبدیل شود.

نماینده مردم کرد ستان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه منطقه آزاد تجاری باید برای مردم کردستان سود دهی داشته باشد، ذکر کرد: سود این منطقه باید برای تمام استان کردستان باشد نه تنها قشر خاصی از این موقعیت سود ببرند.

علوی تصریح کرد: برای ایجاد این مهم باید زیرساخت ها آماده باشد و تشویق ها و تسهیلاتی برای سرمایه گذاران جهت سرمایه گذاری در نظر گرفته شود تا با این رویکرد ما بتوانیم از ایجاد منطقه آزاد تجاری نتیجه خوب بگیریم.

وی در خصوص نشریات استان کردستان در ادامه گفت: متاسفانه نشریات استان کردستان مظلوم مانده اند و نتوانسته اند پل ارتباطی خوبی باشند.

نماینده سنندج، دیواندره، کامیاران در مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به اینکه شرایط اقتصادی در نشریات محلی خوب نیست، اظهار کرد: مطبوعات کردستانمستقل نیست و برای اینکه استقلال پیدا کنند باید اسپانسر جذب کنند.

علوی در پایان یادآور شد: اگر نشریات در استان کردستان استقلال داشته باشند می توانند به درستی مسائل جامعه را تحلیل کنند.

 

 

 

 

 

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: