• پنجشنبه ۲۰ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۶
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 967-1193-5
  • خبرنگار : 68017
  • منبع خبر : گفتگو

معاون آموزش دانشگاه کردستان خبر داد:

قریب 3 هزار دانشجو در دانشگاه کردستان مشغول به تحصیل اند/اشتغال به تحصیل 85 دانشجوی خارجی

معاون آموزش دانشگاه کردستان گفت: در سال جاری 2 هزار و 913 دانشجو در مقاطع مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا پذیرش و ثبت نام کرده‌اند.

عادل سی‌و‌سه مرده در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایسنا، منطقه کردستان، با اشاره به اینکه بیش از 9 هزار دانشجو در دانشگاه کردستان در حال تحصیل هستند، اظهار کرد: در حال حاضر 5 هزار و 199 دختر و 4 هزار و 453 پسر در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند.

وی افزود: از این تعداد دانشجو، 6 هزار و 623 نفر در مقطع کارشناسی، 2 هزار و 400 نفر در مقطع کارشناسی ارشد و 360 نفر نیز در مقطع دکترا مشغول به تحصیل هستند.

معاون آموزش دانشگاه کردستان عنوان کرد: در سال جاری 2 هزار و 913 دانشجو در مقاطع مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد  و دکترا پذیرش و ثبت نام کرده‌اند.

وی تصریح کرد: 1950 نفر از این دانشجویان در مقطع کارشناسی، 901 نفر در مقطع کارشناسی ارشد و 62 نفر نیز در مقطع دکترا سال تحصیلی را آغاز کرده‌اند.

سی و سه مرده اعلام کرد: در حال حاضر نسبت هیئت علمی به دانشجو 28 است که برای افزایش تعداد اعضای هیئت علمی همواره تلاش می‌کنیم.

وی همچنین از اشتغال به تحصیل 85 دانشجوی خارجی در دانشگاه کردستان خبر داد و خاطرنشان کرد: همه دانشجویان خارجی از کشور عراق هستند و 30 نفر از آنها در سال تحصیلی جاری پذیرش شده‌اند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: