• پنجشنبه ۲۰ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 967-3191-5
  • خبرنگار : 68017
  • منبع خبر : گزارش

نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی:

کردستان به تنهایی ظرفیت تولید گوشت قرمز مورد نیاز کشور را دارد

نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی گفت: استان کردستان با عرصه‌ها و موقعیت زیستی که دارد به تنهایی می‌تواند گوشت قرمز مورد نیازکشور را تولید کند .

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، آیت الله حسن عالمی شامگاه چهارشنبه(19 مهر ماه) در جلسه شورای اداری سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان، دو معضل بیکاری 29 درصدی و در آمد پایین سرانه مردم استان را تاسف بار خواند و اظهار کرد: شکوفا شدن اقتصاد مقاومتی در استان‌هایی مثل کردستان بویژه در بخش مولدی مثل بخش کشاورزی هم زودبازده و هم کم هزینه است.

وی با تاکید بر اینکه باید سیاست‌های مهار آبهای مرزی در کشور بخصوص در استان کردستان به جد پیگیری شود، افزود: باید تشکل‌های بخش کشاورزی در عرصه‌های تولید به جد ورود پیدا کنند و مدیران جهاد کشاورزی تنها حامیان و هموار کنندگان این مسیر باشند .

نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی عنوان کرد: توانایی دولت در سرمایه گذاری کمتر از 50 درصدی است که در اختیار مردم است .

وی با اشاره به اینکه می‌توان با میزانی از آب و خاک در فضای گلخانه‌ای 18 برابر فضای باز محصولات کشاورزی تولید کرد، خاطرنشان کرد: امروزه در این استان به ازای هر یک متر مکعب آب 2.3 کیلوگرم محصول کشاورزی تولید می‌شود که یکی از ظرفیت‌های خوب استان در حوزه کشاورزی است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: