• چهارشنبه ۱۹ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 967-4690-5
  • خبرنگار : 68017
  • منبع خبر : گزارش

در شش ماهه اول سال جاری صورت گرفت:

توقیف 7945 کیلوگرم مواد غذایی در کردستان/مردم به برچسب سلامت محصولات غذایی توجه کنند

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کردستان از توقیف هفت هزار و 945 کیلوگرم مواد غذایی در استان خبر داد و گفت: برای پیشگیری از بیماری و اصلاح الگوی مصرف شهروندان باید محصولات مورد تایید وزارت بهداشت و دارای برچسب اصالت خریداری کنند.

به گزارش ايسنا، منطقه کردستان، کامبیز حسن زاده امروز (19 مهر) در نشست خبری با اصحاب رسانه کردستان به مناسبت روز جهانی غذا، اظهار کرد: 24 مهر ماه از سوی سازمان خوار و بار جهانی (فائو) به عنوان روز جهانی غذا نامگذاری شده است که وزارت بهداشت هر ساله به منظور تامین سلامت و امنیت غذایی شهروندان به عنوان یکی از شاخصه های مهم سلامت، برنامه هایی در این روز برگزار خواهد کرد.

وی افزود: با توجه به سبک زندگی مردم، ایران در بسیاری از شاخص های تغذیه ای نسبت به میانگین جهانی بالاتر است که بیماری های زیادی را در پی داشته است.

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی عنوان کرد: مصرف نمک در کشور ما دو برابر مصرف جهانی است که کاهش آن از طریق تغییر سبک زندگی و آموزش و اطلاع رسانی در این خصوص، می توان آن را کاهش داد و از بیماری ها و آسیب های پس از آن جلوگیری کرد.

وی ادامه داد: علاوه بر این، مصرف روزانه قند نیز در حال حاضر در ایران روزانه 12 گرم است که باید به پنج گرم کاهش یابد و این از طریق اصلاح الگوی مصرف میسر است.

حسن زاده با اشاره به اینکه مصرف روغن نیز به عنوان یکی دیگر از شاخص های تغذیه صحیح مطرح است، گفت: در حال حاضر مصرف روغن در کشور سه برابر مصرف این محصول در دنیاست.

وی تشکیل مدیریت های نظارت بر فرآورده های غذا و دارو، نظارت بر کارخانجات مواد غذایی، کنترل محصولات و مبارزه با قاچاق کالاهای سلامت محور، اطلاع رسانی و آگاه سازی را از جمله اقدامات وزارت بهداشت در خصوص توجه به امنیت و سلامت غذایی در کشور است.

وی اعلام کرد: از جمله اقدامات معاونت غذا و داروی کردستان در این خصوص، اجرای طرح نشانگر تغذیه ای بر محصولات غذایی است که با نصب برچسب هایی میزان نمک، قند، روغن و اسید چرب را به اطلاع مصرف کننده می رساند.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کردستان طرح سامانه کد رهگیری اصالت کالا را از دیگر اقدامات این معاونت برای تامین غذای سالم اعلام کرد و گفت: این طرح به مصرف کننده نشان خواهد داد که محصول از چه کشوری و از طریق چه مبادی وارد شده است.

وی عنوان کرد: 56 کارخانه صنایع غذایی، 39 کارگاه و 11 سیلو و سردخانه در استان فعالیت می کنند که همواره نظارت های حضوری بر آنها صورت می گیرد.

حسن زاده اعلام کرد: در شش ماهه سال 96، 2 هزار و 659 بازرسی از سطح عرضه، 425 مورد بازرسی از کارخانجات صنایع غذایی و 113 فقره بازرسی نیز از مراکز عرضه لوازم آرایشی بهداشتی صورت گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: در نتیجه این بازرسی ها 7 هزار و 945 کیلوگرم محصولات غذایی و سه هزار و 276 قلم وسایل آرایشی بهداشتی نیز توقیف و معدوم شده است.

وی یادآور شد: برای پیشگیری از بیماری و اصلاح الگوی مصرف شهروندان باید محصولات مورد تایید وزارت بهداشت و دارای برچسب اصالت خریداری کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: