• چهارشنبه ۱۹ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۲
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 967-3394-5
  • خبرنگار : 68013
  • منبع خبر : گزارش

رئیس سازمان سینمایی حوزه هنری:

توسعه سالن‌های سینمایی دغدغه اصلی حوزه هنری است/ احتمال اکران فیلم‌های خارجی

رئیس سازمان سینمایی حوزه هنری گفت: یکی از دغدغه‌های امور سینمایی حوزه هنری کشور توسعه سالن های سینمایی است.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، محمد حمزه‌زاده، امروز در پنجمین نشست سراسری مدیران امور سینمایی حوزه هنری در سنندج اظهار کرد: یکی از سیاست های حوزه هنری ایجاد و تنظیم ارتباط  با مدیران استانی است و بی شک در چارچوب آیین نامه و دستور العمل تنها، نمی توان ارتباطات خود را با مدیران استانی تسهیل کرد.

وی یکی از دغدغه های امورسینمایی حوزه هنری کشور را توسعه سالن های سینمایی خواند و افزود: موسسه فرهنگی و تبلیغاتی بهمن سبزنقشه راهی برای توسعه کار در استان ها و شهرستان های مختلف کشور تهیه کرده و همواره در این راستا در حال پیشروی است.

رییس سازمان سینمایی حوزه هنری عنوان کرد: در برخی از استان های کشور ۶،۷ سینما وجود دارد اما نداشتن ذهنیت توسعه این سینماها در مدیران استانی منجر به ایجاد مشکلاتی شده است.

وی یکی از دغدغه‌های جدی در حوزه سینما را مربوط به ضریب اشغال صندلی در سالن های سینمای ایران عنوان کرد و گفت: یکی از مطالبات ما از بخش نظارت دولت ترکیب صحیح و مخاطب پسند فیلم های اکران شده در طول سال است.

حمزه زاده اضافه کرد: اگر وضعیت تولید و اکران فیلم درکشورمان به همین روال و وضعیت کنونی ادامه پیدا کند و توجهی به بخش تجاری آن نشود برای اکران فیلم خارجی به منظور تکمیل ظرفیت های سالن های سینمایی حوزه هنری اقدام خواهیم کرد.

رییس سازمان سینمایی  حوزه هنری بیان کرد: بی شک اکران فیلم خارجی اولویت ما نبوده و نیست ولی این اقدام بستگی دارد دولت به چه میزان دغدغه اقتصادی و تجاری این حوزه را داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: کرامت هنرمند زمانی محقق می شود که اثر او به خوبی به مخاطب منتقل شود پس هنرمندی که بازار مناسبی برای اثر او وجود ندارد از کرامت هم برخوردار نخواهد شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: