• چهارشنبه ۱۹ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 967-2991-5
  • خبرنگار : 68013
  • منبع خبر : گزارش

در راستای حل مشکل ترافیک؛

طرح جامع حمل و نقل شهر سنندج تصویب شد

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان با بیان اینکه طرح جامع حمل و نقل شهر سنندج توسط وزارت کشور و دولت در استان پیگیری و به تصویب رسید، گفت: طرح جامع شهری و طرح جامع حمل و نقل شهری دو روی یک سکه هستند و زمانی که این دو با هم و در یک راستا باشند، در حل مشکل ترافیک کارساز خواهد بود.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، امیر قادری در همایش تقدیر از نمونه های ترافیکی و رانندگان قانونمند استان اظهار کرد: امروزه مقوله ترافیک به یک دغدغه جدی در همه جای دنیا و کشورهای مختلف تبدیل شده و این موضوع در شهرهای بزرگتر نمود بیشتری دارد.

وی با بیان اینکه در گذشته شهرها دارای مشکلات ترافیکی نبودند، افزود: ترافیک را در اصل انسان ایجاد می کند و نتیجه جابجایی او از مبدأ به مقصد، ترافیک را به همراه دارد.

معاون عمرانی استاندار کردستان با اشاره به لزوم حل مشکلات ترافیکی به صورت اساسی، تصریح کرد:  اگر چه قوانین و مقررات و جرائم بازدارنده ای وجود دارد که قطعا تأثیرگذار است، اما این موارد موقتی است و برای حل اساسی معضل ترافیک باید به مقوله فرهنگ بیش از پیش توجه کرد.

قادری عنوان کرد: اگر نتوانیم فرهنگ ترافیک را که با همه لایه های جامعه عجین شده است به درستی نهادینه کنیم، مشکلات ترافیکی حل نخواهد شد و لذا باید به گونه ای عمل کنیم تا فرهنگسازی در موضوع ترافیک به خوبی نهادینه شود.

وی با تأکید بر اینکه در ترافیک درون و برون شهری باید برنامه ریزی و زیرساخت‌های لازم را ایجاد کرد، یادآور شد: زمانی که فرهنگ رانندگی درست نشود، کماکان مشکل خواهیم داشت.

معاون استاندار کردستان در ادامه با بیان اینکه مدیریت ترافیک به یکی از ملزومات مهم مدیریت شهری تبدیل شده است، بیان کرد: در دنیا پس از جنگ بزرگترین عامل فوت انسان‌ها تصادفات است و در کشور ما پس از بیماری‌های قلبی – عروقی، تصادف دومین عامل مرگ و میر است.

قادری با بیان اینکه در استان کردستان تا جایی که امکان داشته است در هر دو حوزه درون و برون شهری اقدامات ارزشمندی انجام شده است، افزود: در حال حاضر 260 کیلومتر در استان بزرگراه وجود دارد، هرچند رتبه 26 کشور را داریم، اما به نسبت گذشته اقدامات خوبی انجام شده است.

وی در عین حال گفت: کردستان استانی است که در این زمینه توجه بیشتری نیاز دارد و برای اینکه به میانگین کشوری برسیم دو هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

معاون استاندار کردستان در ادامه آموزش را از دیگر راهکارهای حل مشکل ترافیک به صورت اساسی عنوان کرد و افزود: مهندسی ترافیک و اجرای مقررات راهنمایی و رانندگی باید وجود داشته باشد تا محیطی آرام برای شهروندان در جاده ها فراهم شود.

قادری در ادامه با بیان اینکه در شورای ترافیک استان مقولات متعددی پیگیری شده است، یادآور شد: در بسیاری از شهرها، مطالعات ساماندهی هسته مرکزی شهرها در استان مصوب شده است.

وی با بیان اینکه طرح جامع حمل و نقل شهر سنندج توسط وزارت کشور و دولت در استان پیگیری و به تصویب رسید، افزود: طرح جامع شهری و طرح جامع حمل و نقل شهری دو روی یک سکه هستند و زمانی که این دو با هم و در یک راستا باشند، طبیعتا در حل مشکل ترافیک کارساز خواهد بود.

معاون عمرانی استاندار کردستان در پایان بار دیگر تأکید کرد: با فرهنگ سازی و آموزش می توان بسیاری از مشکلات ترافیک را حل کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: