• سه شنبه ۱۸ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۱۸
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 967-1892-5
  • خبرنگار : 68017
  • منبع خبر : گزارش

فرماندار شهرستان مریوان

جلال طالبانی شخصیتی ظلم ستیز بود

فرماندار شهرستان مریوان گفت: شخصیت جلال طالبانی ظلم ستیز و افکار او با مردم کردستان و ایران همخوان بود.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، محمد شفیعی شامگاه روز دوشنبه 17 مهر در مراسم ترحیم جلال طالبانی رئیس جمهور سابق کشور عراق، اظهار کرد: جلال طالبانی یک شخصیت بزرگ، ستودنی و تاثیر گذار در متحد کردن کشور عراق داشت.

وی ضمن اشاره به اینکه طالبانی شخصیتی ظلم ستیز بود، عنوان کرد: رئیس جمهور سابق کشور عراق فردی بود که ارتباط خوبی با کشور ایران داشت و مقبولیت آن زمانی که قبل از انقلاب به امام گفتند که از این راه می توانید وارد ایران شوید برای همه تایید شد.

فرماندار شهرستان مریوان با اشاره به اینکه در زمان جنگ، طالبانی به همراه خانواده زمانی در مریوان زندگی کرده است، بیان کرد: بر همین اساس این شخصیت بزرگ تفکر و دیدگاهش با مردم کردستان هم خوان بود و این مراسم برای ما فرصتی بود تا تجدید ارادتی نسبت به زحمات و همراهی ایشان با مردم ایران اسلامی داشته باشیم.

شفیعی در پایان گفت: این مراسم با درخواست اتحادیه میهنی عراق در ایران که ماوستا ناظم دباغ مسئولیت آن را بر عهده دارد برگزار شد و مجوزهای لازم در خصوص این مهم گرفته شد و امروز شاهد برپایی این مراسم و حضور کثیری از مردم مریوان در این مراسم ترحیم هستیم و جای دارد از تمام مردم برای این حضور تشکر کرد .

 

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: