• چهارشنبه ۵ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۲
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 967-892-5
  • خبرنگار : 68013
  • منبع خبر : گفتگو

نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی:

تاکنون بیش از 20 گزینه برای استانداری کردستان معرفی شده است/ انتخاب استاندار جدید تا پایان هفته آینده

نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی گفت: تاکنون بیش از 20 گزینه برای استانداری کردستان مطرح شده اما هنوز کسی به طور نهایی انتخاب نشده است و تا پایان هفته آینده استاندار جدید مشخص خواهد شد.

سید احسن علوی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه کردستان، درباره گزینه‌های احتمالی استانداری کردستان اظهار کرد: هنوز کسی برای استانداری کردستان انتخاب نشده است اما تا پایان هفته آینده استاندار جدید مشخص خواهد شد.

وی افزود: ورای بحث بومی و غیر بومی، ما استانداری مقتدر برای استان می‌خواهیم که برای توسعه و پیشرفت استان کردستان تلاش کند و مشکلات استان را بیشتر بررسی و حل کند.

نماینده سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: استاندار نباید فقط برای منافع گروه و یا جریان خاصی فعالیت کند زیرا در شرایط حال حاضر استان کردستان، استانداری شجاع، توانمند، پرکار و سلیم النفس را می‌خواهد.

وی ادامه داد: هرچند اگر استاندار کردستان بومی باشد بهتر است اما در شرایط کنونی، کردستان استانداری را می‌خواهد که استان را از شرایط بیکاری و عدم توسعه یافتگی نجات دهد.

علوی بیان کرد: ما نباید تعصب داشته باشیم که حتما استاندار بومی باشد زیرا بیشتر از همه چیز، داشتن قدرت اجرایی، لیاقت، تجربه و رضایت مندی مردم هم است.

وی به شاخص‌های لازم برای استانداری کردستان اشاره و تصریح کرد: پاک و صادق بودن، وطن پرست بودن، سلیم النفس بودن و داشتن قدرت اجرایی بالا از جمله فاکتورهای لازم برای استانداری کردستان است.

نماینده سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی همچنین مسلط بودن و آشنایی کامل به ادبیات مدیریت، اشراف کامل و تسلط داشتن بر اوضاع سیاسی و فرهنگی و پاک دستی را از جمله دیگر شاخص‌های لازم برای استانداری کردستان برشمرد.

وی خاطرنشان کرد: امروز برای استان کردستان بیشتر استانداری لازم است که قدرت اجرایی بالا داشته باشد و قدرت اجراییش بر قدرت سیاسیش بچربد.

علوی در پایان با اشاره به اینکه تاکنون بیش از 20 گزینه برای استانداری کردستان مطرح شده است، خاطرنشان کرد: تاکنون هیچ گزینه بومی و یا غیر بومی نهایی نشده است اما تا پایان هفته آینده استاندار کردستان انتخاب خواهد شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: